Strona Główna > Aktualności > EBL: Legia pokonała Spójnię w Stargardzie po słabym meczu

EBL: Legia pokonała Spójnię w Stargardzie po słabym meczu

Koszykarze Legii Warszawa przez 30 minut meczu ze Spójnią w Stargardzie nie mieli żadnych problemów z budowaniem przewagi. Gospodarze razili nieskutecznością, tracili piłkę w niepodziewany sposób i byli bardzo pasywni w obronie. Nic więc dziwnego, że przyjezdni po trzech kwartach prowadzili pewnie 16 punktami, jednak w ostatniej kwarcie Legia stanęła. Przewaga przyjezdnych stopniała do 5 punktów na minutę przed końcem, ale Spójnia nie dała rady dognić rywali.

Początek spotkania był lepszy dla przyjezdnych, którzy po wsadzie Earla Watsona prowadzili 4:0, a po późniejszej trójce Jakuba Karolaka uciekali nawet na osiem punktów. PGE Spójnia odrabiała straty, w czym pomagali Raymond Cowels oraz Mateusz Kostrzewski – po rzucie wolnym tego drugiego zbliżyła się na punkt. Legia odpowiadała serią 10:1, a po 10 minutach prowadziła 26:20.

W drugiej kwarcie swoje robił pod koszami Watson, a dzięki trójkom Lestera Medforda przewaga zespołu trenera Wojciecha Kamińskiego wynosiła 12 punktów. Stargardzianie grając bez Tomasza Śniega mieli spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Pierwsza połowa dzięki rzutowi z dystansu Grzegorza Kulki zakończyła się wynikiem 48:36.

Legia trzecią kwartę rozpoczęła od serii 10:0 i po trafieniach Morrisa, Medforda i Karolaka przewaga tej ekipy wzrosła aż do 22 punktów. Nick Faust i Raymond Cowels reagowali pojedynczymi akcjami, ale nie byli w stanie wykonać efektywnej serii. To przyjezdni kontrolowali sytuację na parkiecie, a dzięki rzutowi Grzegorza Kamińskiego po 30 minutach było 67:51. W kolejnej części meczu PGE Spójnia zbliżyła się na 11 punktów po akcji Cowelsa, ale goście na wiele więcej już nie pozwolili. W końcówce ekipa z Warszawy miała co prawda większe problemy ze skutecznością, ale ostatecznie nie miało to ogromnego wpływu na wynik. Legia zwyciężyła 79:73.

Najlepszym graczem gości był Lester Medford z 18 punktami i 3 asystami. Po 17 punktów dla gospodarzy rzucili Nick Faust i Raymond Cowels.

PGE Spójnia Stargard – Legia Warszawa 73:79
(20:26, 16:22, 15:19, 22:12)

Spójnia: Dyson (5), Walczak (3), Faust (17), Cowels (17), Kostrzewski (14) oraz Steele (12), Gudul (5), Szmit i Siewruk
Legia: Karolak (12), Medford (18), Kulka (8), Morris (15), Watson (8) oraz Neal (8), Linowski, Kamiński (2), Wyka (8) i Kuźkow