Strona Główna > Aktualności > EBL: Legia okazała się lepsza od Arki Gdynia, stołeczny klub w czołówce

EBL: Legia okazała się lepsza od Arki Gdynia, stołeczny klub w czołówce

Meczem Legii Warszawa z Asseco Arką Gdynia rozpoczęła się 8. kolejka spotkań Energa Basket Ligi. Warszawianie do przerwy mieli zaledwie jednopunktową przewagę, ale dobra i skuteczna obrona w trzeciej kwarcie pozwoliła im ją powiększyć. W końcówce gdynianie próbowali dogonić gospodarzy, ale ta sztuka im się nie udała. Legia wygrała 76:69 i zapisała na swoim koncie już szóstą wygraną w tym sezonie, co pozwala im na zachowanie miejsca w czołówce tabeli.

Jamel Morris był bardzo aktywny na początku spotkania, a dzięki jego rzutom gospodarze prowadzili nawet 10:5. Dodatkowo nieźle grał też Grzegorz Kulka i mimo dobrej postawy Mikołaja Witlińskiego Asseco Arka nie była w stanie doprowadzić chociażby do remisu. Po pierwszej połowie Legia była lepsza – 20:17.

W drugiej kwarcie ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego uciekała nawet na osiem punktów dzięki trójce Michała Sokołowskiego. Gdynianie krok po kroku odrabiali straty, najpierw pomagał w tym Przemysław Żołnierewicz, po kolejnych akcjach Adama Hrycaniuka zbliżali się na zaledwie dwa punkty, a do remisu doprowadził Wojciech Czerlonko. Trójka Morrisa ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 37:36.

Od początku trzeciej kwarty Legia przede wszystkim walczyła o utrzymanie przewagi. Po późniejszych rzutach wolnych Sokołowskiego potrafiła uciec nawet na 10 punktów. Gdynianie mieli spore problemy z organizacją swojej gry w ofensywie, przez co nie potrafili zmniejszać tej różnicy. Po 30 minutach było 56:47. Kolejną część meczu drużyna z Warszawy rozpoczęła od małej serii 5:0 w wykonaniu Grzegorza Kamińskiego, ale trójkami odpowiadał na to Filip Dylewicz. Legia ciągle miała jednak to spotkanie pod kontrolą i nie pozwalała rywalom na efektywne odrabianie strat. Ostatecznie zwyciężyła 76:69.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jamel Morris z 20 punktami i 5 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Przemysław Żołnierewicz z 19 punktami i 3 zbiórkami.

Legia Warszawa – Asseco Arka Gdynia 76:69
(20:17, 17:19, 19:11, 20:22)

Legia: Karolak (8), Sokołowski (10), Kulka (16), Morris (20), Watson (3) oraz Bibbins (7), Linowski (1), Konopatzki, Kamiński (8) i Wyka (3)
Arka: Szubarga, Dylewicz (14), Wołoszyn (2), Zołnierewicz (19), Hrycaniuk (12) oraz Kaszowski, Malczyk, Czerlonko (2), Witliński (10) i Wadowski (10)