Strona Główna > Aktualności > EBL: Legia minimalnie lepsza od Czarnych

EBL: Legia minimalnie lepsza od Czarnych

Koszykarze Legii Warszawa pokonali we własnej hali Czarnych Słupsk różnicą dwóch punktów. Emocje w tym spotkaniu były od samego początku do końca, chociaż po dobrej drugiej kwarcie legioniści schodzili na przerwę prowadząc wyraźnie 38:29. Czarni odrabiali powoli straty, nie byli jednak w stanie pokonać Legii, w składzie której brylował Strahinja Jovanović, zdobywca 30 punktów.

Legia weszła w to spotkanie z ogromną energią, a po kolejnych zagraniach Adama Kempa oraz Strahinji Jovanovicia prowadziła nawet 14:5. Z drugiej strony bardzo dobrze prezentowali się jednak Billy Garrett oraz Marek Klassen, a swoje rzuty dokładał także Bartosz Jankowski, dzięki czemu przyjezdni zmniejszali straty. Dzięki akcji Kalifa Younga po 10 minutach było już tylko 22:20.

Obie drużyny w drugiej kwarcie miały problemy w ataku, ale dzięki trójkom Grzegorza Kulki i Jovanovicia to zespół z Warszawy utrzymywał się na prowadzeniu. W pewnym momencie różnica wynosiła już 10 punktów, a Czarni nie mogli “rozkręcić się” w ofensywie. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie wynikiem 38:29.

Jure Skifić i Strahinja Jovanović na początku trzeciej kwarty sprawili, że przewaga ekipy trenera Wojciecha Kamińskiego wzrastała do 12 punktów. Słupszczanie mieli spore problemy, aby przedrzeć się przez obronę Legii. Gospodarze z kolei powiększali różnicę, bo niesamowity był Jovanović – m. in. po jego rzutach wynosiła ona nawet 17 punktów. Straty po raz kolejny zmniejszali Bartosz Jankowski i Jakub Musiał, a po 30 minutach było 57:51. Niemoc ekipy z Warszawy w kolejnej części meczu przełamał nie kto inny jak Jovanović. Po późniejszym zagraniach Garretta zespół trenera Mantasa Cesnauskisa zbliżył się jednak na zaledwie dwa punkty. Po chwili trójka Marka Klassena dała przewagę. Następnie rzuty wolne Abdur-Rahkmana zmieniały sytuację, ale do remisu doprowadzał Beech. Kluczowe rzuty wolne należały do Jovanovicia, a rzut Garretta, który mógł oznaczał dogrywkę, był niecelny. To oznaczało zwycięstwo Legii 68:66!

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Strahinja Jovanović z 30 punktami, 5 zbiórkami i 5 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Beau Beech z 19 punktami i 8 zbiórkami.

Legia Warszawa – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 68:66
(22:20, 16:9, 19:22, 11:15)

Legia: Abdur-Rahkman (12), Śkifić (9), Jovanović (30), Cowels (3), Kemp (4) oraz Didier-Urbaniak, Kulka (8), Kamiński, Koszarek (2) i Wyka
Czarni: Jankowski (6), Beech (19), Klassen (5), Witliński (8), Garrett (11) oraz Musiał (5), Kulikowski, Słupiński i Young (12)