Strona Główna > Aktualności > EBL: Legia miała lepszą obronę, pokonała Start w zaciętym meczu

EBL: Legia miała lepszą obronę, pokonała Start w zaciętym meczu

Spotkanie Legii Warszawa ze Startem Lublin było niezwykle wyrównane i zacięte, oba zespoły mocno postawiły na defensywę. Po 30 minutach gry był remis 47:47, a losy mecz rozstrzygnęły się w końcówce. Na 37 sekund przed końcem do kosza trafił Lester Medford i Legia prowadziła 74:72. W kolejnej akcji koszykarze Startu zostali zablokowani, a Legia w kontraataku… zgubiła piłkę. W ostatnich sekundach lublinianie nie trafili i ostatecznie przegrali różnicą dwóch punktów.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale to Legia szybciej złapała odpowiedni rytm. Po akcjach Earla Watsona i Jamela Morrisa uciekała na pięć punktów. Devin Searcy zaczął na to odpowiadać, ale zabrakło wsparcia od reszty zawodników. M. in. dzięki rzutom wolnym Walerija Lichodieja po 10 minutach było 18:11.

W drugiej kwarcie niezwykle aktywny był Mateusz Dziemba, a po jego trafieniach Pszczółka Start zbliżyła się na punkt. Później nieźle radził sobie też Kamil Łączyński, natomiast trójka Yannicka Franke dała lublinianom przewagę. Teraz to gospodarze mieli ogromne problemy z konstruowaniem ofensywy. Pierwsza połowa zakończyła się przewagą gości 31:30.

Mecz w pierwszych akcjach trzeciej kwarty nie był zbyt ofensywny, ale dzięki późniejszemu zagraniu Grzegorza Kulki ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego miała cztery punkty przewagi. Przyjezdni zareagowali akcjami trzypunktowymi Martinsa Laksy oraz Damiana Jeszke, czym zmieniali sytuację. Ostatecznie dzięki trafieniu Jakuba Karolaka po 30 minutach był remis – po 47. Obie drużyny zaczęły rzucać z dystansu w kolejnej części spotkania, a zespół będący na prowadzeniu zmieniał się właściwie co akcję. Cała czwarta kwarta była w związku z tym bardzo wyrównana, a głównymi postaciami byli Morris oraz Searcy. Kluczowy rzut w meczu należał do Lestera Medforda – to dzięki niemu ostatecznie Legia zwyciężyła 74:72.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Jamel Morris z 26 punktami i 4 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Devin Searcy z 18 punktami i 12 zbiórkami.

Legia Warszawa – Pszczółka Start Lublin 74:72
(18:11, 12:20, 17:16, 27:25)

Legia: Medford (4), Kulka (12), Morris (26), Kamiński (4), Watson (2) oraz Karolak (13), Neal (4), Lichodiej (9), Linowski, Kuźkow i Wyka
Start: Franke (8), Łączyński (10), Borowski (3), Szymański, Laksa (10) oraz Jeszke (9), Dziemba (10), Dorsey-Walker, Ware (4) i Searcy (18)