Strona Główna > Aktualności > EBL: Legia bez szans w Bydgoszczy, Astoria walczy o play-off

EBL: Legia bez szans w Bydgoszczy, Astoria walczy o play-off

Zespół Astorii Bydgoszcz po raz kolejny pokazał, że do końca walczyć będzie o miejsce w czołowej ósemce na koniec rundy zasadniczej. Podopieczni trenera Artura Gronka w zaległym meczu 19. kolejki Energa Basket Ligi pewnie pokonali na własnym terenie wyżej notowaną Legię Warszawa. Po pierwszej połowie bydgoszczanie mieli już 11 punktów przewagi, po kolejnych 10 minutach powiększyli ją do 21 punktów. Legia odrobiła część strat w końcówce, ale nie była w stanie wywieźć z Bydgoszczy wygranej.

To Legia lepiej rozpoczęła całe spotkanie, bowiem gospodarze nie do końca odnaleźli się na boisku w jego pierwszych chwilach. Wiele nietrafionych prób, straty, błędy ułatwiły zadanie warszawskiej drużynie, która odskoczyła na 10:2. W połowie kwarty Enea Astoria zaczęła odpowiednio reagować, zaliczyła dwa przechwyty oraz zbiórkę w obronie i każdą z tych szans wykorzystała punktowo (8:10). Gdy Bogucki po raz kolejny zagrał skutecznie w obronie, chwilę później zamienił tę zbiórkę na dwa punkty i w kwarcie był remis 10:10. Natomiast po zbiórce w obronie Sandersa kontrę rzutem za trzy zakończył Gabrić dając swojej drużynie prowadzenie. W ostatnich chwilach kwarty zespoły zwiększyły trochę tempo, ale nie grały już tak skutecznie, a wynik utrzymywał się mniej więcej na równi. Finalnie po pierwszej części miejscowi prowadzili jednym punktem, który dał rzut wolny Gabricia.

Po chwili oddechu bydgoszczanie kontynuowali budowanie przewagi, w czym pomogły między innymi trójki Dambrauskasa, Aleksandrowicza i Gabricia (25:16). Legioniści coraz bardziej tracili kontakt z rywalami. Pojedyncze akcje Neala i Watsona nie mogły im zagrozić. W końcówce częstotliwość celnych rzutów zwiększyła się po obu stronach boiska. Cały czas jednak to gospodarze mieli znaczną przewagę, utrzymującą się na poziomie dziesięciu punktów. W ostatnich chwilach Gabrić dołożył tego kolejną w tym meczu akcję za trzy, ale Morris zamknął kwartę swoją udaną akcją i Enea Astoria wygrywała po drugiej części 45:34.

W kolejnej kwarcie bydgoska drużyna coraz wyraźniej dominowała na boisku. Watson z Morrisem próbowali jeszcze dotrzymać im przez chwilę kroku, jednak na ich sześć punktów miejscowi odpowiedzieli siedemnastoma  (65:42). Nizioł i Gabrić w końcówce dołożyli też dwie trójki, co przy nawet kilku akcjach rywali więcej pozwoliło utrzymać zdecydowane prowadzenie i zakończyć kwartę wynikiem 71:50.

Czwartą kwartę warszawianie rozpoczęli w trochę zmienionym składzie, co przyniosło skutek. Legia zaczęła powoli odrabiać straty, ale coraz mocniej zagarniała boisko dla siebie. Po trójce Karolaka i akcji Kamińskiego ekipa ze stolicy cały czas miała jednak wiele do odrobienia (63:78). Bydgoszczan złapała na dłuższą chwilę niemoc w ataku, którą przerwał dopiero Bogucki. Na półtorej minuty przed końcem całego spotkania drużyny zakończyły punktowanie, a ostatnie chwile to niecelne próby, straty i faule.

Enea Astoria Bydgoszcz – Legia Warszawa 85:75
(14:13, 31:21, 26:16, 14:25)

Astoria: Sanders (12), Chyliński (5), Bogucki (20), Dambrauskas (8), Nizioł (9) oraz Aleksandrowicz (3), Krasuski, Waterman (3) i Gabrić (25)
Legia: Karolak (9), Medford (3), Kulka (9), Morris (22), Watson (8) oraz Neal (14), Linowski (2), Kamiński (4) i Wyka (4)