Strona Główna > Aktualności > EBL: Koszykarze Spójni Stargard przełamali się w meczu z Arką

EBL: Koszykarze Spójni Stargard przełamali się w meczu z Arką

Po słabych ostatnich meczach koszykarze Spójni Stargard w końcu mogli cieszyć się z wygranej. Podopieczni trenera Marka Łukomskiego pokonali we własnej hali Asseco Arkę Gdynia 79:64 i mają na swoim koncie już trzy wygrane (3-4). W o wiele gorszej sytuacji są gdynianie, którzy z zaledwie jednym zwycięstwem na koncie znaleźli się wraz ze Startem Lublin na samym dole tabeli.

Początek spotkania był fenomenalny dla Asseco Arki. Trójki trafiali Filip Dylewicz oraz Dominik Wilczek, a po późniejszej akcji Bartłomieja Wołoszyna było już 16:2. Później starał się na to odpowiadać Tomasz Śnieg, a PGE Spójnia krok po kroku odrabiała straty. Do remisu doprowadził Szymon Szmit, natomiast prowadzenie gospodarzom dał Piotr Niedźwiedzki. Po 10 minutach był remis – po 24.

W drugiej kwarcie zespół trenera Marka Łukomskiego potrafił uciekać na pięć punktów, ale tylko na chwilę, bo szybko do kolejnego wyrównania doprowadzał Wilczek. PGE Spójnia zanotowała jednak świetną serię 10:0 i dzięki trójce Jake’a O’Briena znacznie uciekała rywalom. Trójka Kacpra Młynarskiego ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 48:35.

Trzecią kwartę stargardzianie rozpoczęli od małej serii 5:0, jeszcze bardziej umacniając się na prowadzeniu. Novak Musić i Bartłomiej Wołoszyn walczyli o lepszy wynik dla swojego zespołu i w pewnym momencie rzeczywiście zmniejszyli straty. Justin Gray i Erick Neal szybko jednak na to odpowiedzieli, a gospodarze po 30 minutach prowadzili 67:49. Ostatnia kwarta była pod całkowitą zespołu trenera Łukomskiego, mimo popełnianych strat. Asseco Arka nie mogła już wrócić do tego meczu – różnica była zbyt duża. PGE Spójnia zwyciężyła ostatecznie 79:64.

Najlepszym graczem gospodarzy był Justin Gray z 20 punktami, 8 zbiórkami i 3 blokami. Novak Musić zdobył dla gości 16 punktów i 6 asyst.

PGE Spójnia Stargard – Asseco Arka Gdynia 79:64
(24:24, 24:11, 19:14, 12:15)

Spójnia: Śnieg (10), Gray (20), O’Brien (7), Szymkiewicz (6), Zohore (4) oraz Neal (18), Niedźwiedzki (4), Szmit (2) i Młynarski (8)
Arka: Dylewicz (11), Wilczek (13), Musić (16), Wołoszyn (14), Hrycaniuk (2) oraz Tomaszewski, Miśković (1), Kaszowski (2), Perzanowski (2) i Bogucki (3)