Strona Główna > Aktualności > EBL: King pokonał Legię, 26 punktów Stacy Davisa

EBL: King pokonał Legię, 26 punktów Stacy Davisa

Koszykarze Kinga Szczecin okazali się lepsi od warszawskiej Legii w meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi. O ich wygranej zdecydowała przede wszystkim świetna druga połowa oraz skuteczność Stacy Davisa, który zdobył w tym spotkaniu 26 punktów. Szczecinianie przesunęli się w górę tabeli, mając obecnie bilans 7-6 i przegonili Legię. Warszawianie z bilansem 7-5 mają jednak przed sobą jeszcze jeden zaległy mecz.

Początek spotkania dobrze układał się dla gospodarzy, którzy dzięki akcjom Sherrona Dorsey-Walkera mieli pięć punktów przewagi. Legia krok po kroku odrabiała straty, w czym pomagali przede wszystkim Adam Kemp i Jure Skifić – po trafieniu tego ostatniego był już remis. Później po trójce Pawła Kikowskiego King miał nawet osiem punktów przewagi. Ostatecznie po 10 minutach było 28:22.

Akcje Djoko Salicia w drugiej kwarcie pozwoliły Kingowi na aż 11 punktów przewagi. Głównie Raymond Cowels i Łukasz Koszarek sprawiali jednak, że Legia ciągle była w grze. Po kolejnej akcji tego drugiego przyjezdni przegrywali tylko trzema punktami. Bardzo dobrze spisywali się też Jakub Schenk i Stacy Davis, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:48.

Dorsey-Walker i Davis na początku trzeciej kwarty byli bardzo aktywni – dzięki nim różnica szybko wzrosła do 17 punktów. Za zmniejszanie strat wzięli się Grzegorz Kulka i Łukasz Koszarek – skończyło się to na serii 9:0, przez co drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego czuła, że ciągle może zaskoczyć. Zagranie Djoko Salicia ustawiło wynik po 30 minutach na 72:64. W następnej części spotkania zryw Jaya Threatta oraz Stacy’ego Davisa sprawił, że przewaga wynosiła aż 16 punktów. Udany debiut w EBL notował też Malachi Richardson, a przyjezdni nie byli w stanie znaleźć sposobu na świetny atak szczecinian. Ostatecznie zespół trenera Arkadiusza Miłoszewskiego zwyciężył 99:83.

Stacy Davis zdobył dla gospodarzy 26 punktów i 7 zbiórek. W ekipie gości wyróżniał się Raymond Cowels z 23 punktami.

King Szczecin – Legia Warszawa 99:83
(28:22, 23:26, 21:16, 27:19)

King: Davis (26), Dorsey-Walker (19), Bartosz (6), Richardson (18), Schenk (10) oraz Threatt (4), Matczak (3), Kikowski (3) i Śalić (10)
Legia: Abdur-Rahkman (10), Śkifić (10), Jovanović (13), Cowels (23), Kemp (7) oraz Kulka (4), Kamiński, Koszarek (10) i Wyka (6)