Strona Główna > Aktualności > EBL: King opadł z sił i przegrał z Zastalem w Zielonej Górze

EBL: King opadł z sił i przegrał z Zastalem w Zielonej Górze

Koszykarze Kinga mimo iż osłabieni bardzo dobrze rozpoczęli mecz w Zielonej Górze i po pierwszej kwarcie prowadzili 24:16. Z biegiem czasu jednak mieli coraz mniej sił, a do głosu dochodził Zastal. Na przerwę oba zespoły zeszły przy remisie 47:47, a w drugiej połowie sporą przewagę mieli już podopieczni trenera Olivera Vidina. Zielonogórzanie pokonali rywali 87:71 i zapisali jedenaste (11-7) zwycięstwo na swoim koncie.

Początek spotkania należał do gości, którzy po trafieniach Filipa Matczaka i Mateusza Bartosza prowadzili 2:9. Za odrabianie strat wziął się przede wszystkim Devoe Joseph. Jak się okazało – tylko na chwilę. Kolejne trafienia Stacy’ego Davisa i Thomasa Davisa dawały Kingowi trochę spokoju. Ostatecznie po 10 minutach było 16:24.

Kolejne akcje Nemanji Nenadicia w drugiej kwarcie zbliżyły gospodarzy do czterech punktów. Serb był nie do zatrzymania, a po jego kolejnych rzutach wolnych to ekipa trenera Olivera Vidina wychodziła na prowadzenie. Stacy Davis nie dawał za wygraną – dzięki jego zagraniom szczecinianie ciągle byli blisko. Po akcji 2+1 Amerykanina pierwsza połowa zakończyła się remisem po 47.

Trzecią kwartę od serii 7:0 rozpoczął zespół trenera Arkadiusza Miłoszewskiego. Straty dość szybko odrabiał jednak nie kto inny jak Nemanja Nenadić, a po akcji Przemysława Żołnierewicza to zielonogórzanie ponownie byli lepsi. Kolejne zagranie tego samego gracza na sam koniec tej części gry oznaczało prowadzenie Zastalu 66:61. Czwartą kwartę to gospodarze rozpoczęli od serii 7:0, a King przełamał się dopiero po niecałych pięciu minutach. Dzięki późniejszej trójce Jarosława Zyskowskiego różnica wzrosła do 17 punktów, a rywale nie mieli już sił na nawiązanie rywalizacji. Ostatecznie drużyna z Zielonej Góry zwyciężyła 87:71.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Nemanja Nenadić z 25 punktami, 7 zbiórkami i 4 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Stacy Davis z 19 punktami i 4 asystami.

Enea Zastal BC Zielona Góra – King Szczecin 87:71
(16:24, 31:23, 19:14, 21:10)

Zastal: Zyskowski (6), Brembly, Apić (15), Nenadić (25), Joseph (10) oraz Mazurczak (11), Sulima (5), Szymański (2), Meier (4) i Żołnierewicz (9)
King: Davis S. (19), Dorsey-Walker (14), Matczak (18), Kikowski (4), Bartosz (3) oraz Davis T. (11) i Kroczak (2)