Strona Główna > Aktualności > EBL: HydroTruck w końcu wygrał w Radomiu i to od razu z mistrzem Polski

EBL: HydroTruck w końcu wygrał w Radomiu i to od razu z mistrzem Polski

Sporą niespodziankę sprawili sobie i swoim kibicom koszykarze HydroTrucku Radom. Przede wszystkim przełamali niemoc i serię porażek we własnej hali, a ponadto pokonali w niej nie byle kogo, bo mistrzów Polski z Ostrowa Wielkopolskiego. Już po pierwszej kwarcie pachniało niespodzianką gdy radomianie mieli sześć punktów przewagi, którą powiększyli po przerwie. Stal goniła w końcówce, ale nie dała rady odwrócić losów tego spotkania.

Anthony Ireland, Mike Moore oraz Jakub Zalewski trafiali z dystansu na początku meczu i dzięki tego prowadzili 12:5. James Florence oraz James Palmer starali się odrabiać straty, ale to HydroTruck ciągle był stroną z inicjatywą ofensywną. Wsad Macieja Żmudzkiego ustawił wynik po 10 minutach na 26:20 dla radomian.

W drugiej kwarcie przewaga tej ekipy wzrosła nawet do 10 punktów dzięki akcjom Danilo Ostojicia. Przyjezdni zareagowali na to… serią 13:0! Po trójce Treya Drechsela byli już na prowadzeniu. Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, ale Dzierżak i Ostojić sprawili, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:42.

W trzeciej kwarcie trafienia Drechsela i Palmera oznaczały, że to Arged BM Stal była na prowadzeniu. Danilo Ostojić i Filip Kraljević bardzo szybko odrobili jednak straty, a dzięki zagraniu Jakuba Zalewskiego ekipa trenera Mihailo Uvalina miała sześć punktów przewagi. Kolejne akcje Kraljevicia sprawiły, że po 30 minutach było 65:56. Ostatnia część meczu była niesamowicie emocjonująca. Na trzy minuty przed końcem po akcji Palmera ostrowianie przegrywali już tylko czterema punktami. W ważnych momentach zabrakło jednak skuteczności Michaelowi Youngowi, a ważne rzuty trafiali Ireland oraz Moore. Ostatecznie HydroTruck sprawił ogromną niespodziankę i pokonał mistrzów Polski 83:78.

Najlepszym graczem gospodarzy był Danilo Ostojić, który zdobył 21 punktów, 8 zbiórek i 7 asyst. W ekipie gości wyróżniał się Trey Drechsel – zdobył 15 punktów, 6 zbiórek i 3 asysty.

HydroTruck Radom – Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 83:78
(26:20, 19:22, 20:14, 18:22)

HydroTruck: Moore (10), Ireland (12), Zalewski (5), Ostojić (21), Kraljević (19) oraz Dzierżak (5), Wall, Żmudzki (2) i Lewandowski (9)
Stal: Palmer (16), Drechsel (15), Simmons (18), Andersson (2), Young (10) oraz Florence (10), Wadowski, Mokros (5) i Kulig (2)