Strona Główna > Aktualności > EBL: GTK Gliwice się nie zatrzymuje, Astoria pokonana

EBL: GTK Gliwice się nie zatrzymuje, Astoria pokonana

Koszykarze GTK Gliwice doskonale rozpoczęli sezon 2020/2021. Po zwycięstwie z Polskim Cukrem Toruń podopieczni trenera Matthiasa Zollnera w 2. kolejce rozgrywek podejmowali Astorię Bydgoszcz. Po wyrównanej pierwszej połowie meczu decydujace znaczenie miała trzecia kwarta, którą gliwiczanie rozstrzygnęli na swoją korzyść różnicą 10 punktów i do końca meczu już nie oddali przewagi.

GTK świetnie weszło w mecz, a po trafieniach Jordona Varnado prowadziło 7:0. Ośmioma punktami z rzędu odpowiedzieli bydgoszczanie, ale po chwili Martin Krampelj uspokajał sytuację gospodarzy. Później uaktywnił się Jakub Nizioł (rzucił aż 11 punktów!), a swoje akcje kończył też Michał Krasuski – to sprawiało, że Enea Astoria uciekała. Po 10 minutach prowadziła 27:22.

Druga kwarta była bardzo wyrównana. Nieźle radził sobie z jednej strony Corey Sanders, a z drugiej Josh Perkins. Ponadto dobre tempo i ofensywna gra mogły podobać się kibicom. W samej końcówce pierwszej połowy trójkę trafił jeszcze Terry Henderson, a to oznaczało remis – po 44.

Drugą połowę gliwiczanie rozpoczęli od trójek Krampelja i Varnado, ale zespół trenera Artura Gronka starał się ciągle być blisko. Później jednak z dystansu trafiał także Mateusz Szlachetka, a po akcji Josha Perkinsa GTK miało osiem punktów przewagi. Końcówka tej części gry była bardzo efektowna. Najpierw blokiem popisał się Josh Perkins, a po chwili buzzer beater zanotował Kacper Radwański. Po 30 minutach było już 73:63. W ostatniej części spotkania ekipa trenera Matthiasa Zollnera kontrolowała wydarzenia na parkiecie – ciągle utrzymywała wysokie tempo w ofensywie, a rywale nie byli w stanie dotrzymać kroku. Wsadami popisywał się też Szymon Szymański, a ostatecznie GTK zwyciężyło 91:83.

Najlepszym graczem gospodarzy był Martin Krampelj z 19 punktami, 11 zbiórkami i 2 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Jakub Nizioł – zdobył 24 punkty, 10 zbiórek i 2 asysty.

GTK Gliwice – Enea Astoria Bydgoszcz 91:83
(22:27, 22:17, 29:19, 18:20)

GTK: Perkins (13), Gołębiowski (11), Radwański (6), Krampelj (19), Varnado (21) oraz Henderson (7), Szlachetka (6), Szymański (6) i Diduszko (2)
Astoria: Sanders (18), Chyliński (5), Loncar, Nizioł (24), Gabrić (17) oraz Kopycki, Aleksandrowicz (5), Krasuski (5), Frąckiewicz (9) i Nowakowski