Strona Główna > Aktualności > EBLK: GTK Gdynia postawiło się Zagłębiu, ale tylko w pierwszej kwarcie

EBLK: GTK Gdynia postawiło się Zagłębiu, ale tylko w pierwszej kwarcie

GTK Gdynia przegrało u siebie z CTL Zagłębiem Sosnowiec 71:82 w 9. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Jeleny Skerović dobrze rozpoczęły mecz i wygrywały po pierwszej kwarcie. Jednak w drugiej pozwoliły rywalkom odskoczyć, dzięki czemu trudno było je dogonić. Dla zespołu z Sosnowca to trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Pierwsza kwarta była dość wyrównana. Wynik otworzyła Aishah Sutherland, ale „trójką” odpowiedziała Jowita Ossowska, a jej śladem poszła i Alicja Żytkowska. Koszykarki z Sosnowca odzyskały prowadzenie i utrzymywały je do 6. minuty, gdy z dystansu trafiła Marta Marcinkowska. Co prawda Zagłębie doprowadziło do remisu, ale ostatnie słowo w tej partii należało do Julii Bazan.

Podobnie zaczęła się druga kwarta, ale celowniki podopiecznych Jeleny Skerović zacięły w 13. minucie. To pozwoliło rywalkom na zaliczenie 12-punktowej serii (24:35). Jednak jeszcze przed przerwą udało się zminimalizować stratę do 4 „oczek”. I gdy wszystko było na dobrej drodze, przyjezdne znów odskoczyły, dzięki czemu na przerwę schodziły przy stanie 35:43.

Po niej oba zespoły ruszyły do ataku. Jednak po wymianie ciosów sosnowiczanki znów odskoczyły na 13 punktów. Radość nie potrwała długo, bo w ciągu 2 minut różnica stopniała do 3. GTK tego nie wykorzystało, za to rywalki się rozpędziły i po 30 minutach wygrywały 66:51. W ostatniej partii gospodynie próbowały nawiązać jeszcze walkę i mimo pomniejszenia różnicy, trudno było zbliżyć się do rywalek. Po ostatniej syrenie ostatecznie cieszyły się koszykarki z Sosnowca, które zwyciężyły 82:71.

GTK Gdynia –  CTL Zagłębie Sosnowiec 71:82
(17:16, 18:27, 16:23, 20:16)

GTK: Niemojewska (1), Ossowska (11), Parzeńska (2), Szulc (6), Żytkowska (17) oraz Bazan (11), Wińkowska (11), Kobylińska (5) i Marcinkowska (7)
Zagłębie: Sutherland (11), Wojtala (5), Bogićević (17), Sagerer (18), January (21) oraz Wnorowska (2), Zuziak, Jasiulewicz (6) i Urbaniak-Dornstauder (2)