Strona Główna > Aktualności > EBL: Gliwiczanie pokonali Arkę Gdynia

EBL: Gliwiczanie pokonali Arkę Gdynia

Zespół GTK Gliwice pokonał w meczu 21. kolejki Energa Basket Ligi Asseco Arkę Gdynia i wciąż liczy się w walce o play-off. Gliwiczanie po pierwszej kwarcie mieli 9 punktów przewagi, ale przyjezdni zdołali przed przerwą odrobić tę stratę. W drugiej połowie meczu podopieczni trenera Matthiasa Zollnera mieli niewielką przewagę i w całym meczu wygrali 97:89. Gdynianie z bilansem 7-14 nadal są w dolnej części tabeli, a trener Blechacz przegrał swój debiut w roli pierwszego szkoleniowca Arki.

Spotkanie na początku było dość wyrównane, choć dzięki trafieniom Jordona Varnado gliwiczanie mieli pięć punktów przewagi. W ekipie z Gdyni ważne trójki trafiali Filip Dylewicz i Bartłomiej Wołoszyn, co pozwalało nawiązać rywalizację. Akcje Terry’ego Hendersona oraz Daniela Gołębiowskiego sprawiły, że po 10 minutach było 26:17.

Drugą kwartę Asseco Arka rozpoczęła od serii 8:0 i po trafieniu Marcina Malczyka przegrywała już zaledwie punktem. Po kilku minutach trójki Filipa Dylewicza dały tej drużynie minimalną przewagę. Drużyna debiutanta – trenera Piotra Blechacza – potrafiła utrzymać prowadzenie, w czym pomagał Igor Wadowski. Ostatecznie rzut Szymona Szymańskiego ustawił wynik spotkania po pierwszej połowie na 46:45.

Trzecią kwartę zespół trenera Matthiasa Zollnera rozpoczął od trójek Szewczyka i Varnado. Dzięki Filipowi Dylewiczowi przyjezdni ciągle byli jednak w grze. GTK potrafiło uciekać na sześć punktów, ale rywale nie chcieli pozwolić na dużo więcej. Ciągle niezwykle aktywny był Varnado, a dzięki rzutom wolnym Terry’ego Hendersona po 30 minutach było 71:66. Na początku kolejnej części meczu ekipa z Gliwic zanotowała małą serię 5:0, dzięki czemu umacniała się na prowadzeniu. Bartłomiej Wołoszyn dawał jeszcze sporo nadziei gdynianom. Na około trzy minuty przed końcem jego trójka oznaczała remis! W końcówce kluczowe rzuty trafiali jednak Henderson oraz Bogues. Ostatecznie GTK zwyciężyło 97:89.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Jordon Varnado z 25 punktami i 9 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Bartłomiej Wołoszyn z 28 punktami i 3 zbiórkami.

GTK Gliwice – Asseco Arka Gdynia 97:89
(26:17, 20:28, 25:21, 26:23)

GTK: Wiśniewski (1), Bogues (20), Gołębiowski (10), Varnado (25), Szewczyk (12) oraz Henderson (16), Szymański (11) i Diduszko (2)
Arka: Kobel (4), Dylewicz (17), Wołoszyn (28), Hrycaniuk (16), Wadowski (6) oraz Kołodziej (10), Walkowiak, Kaszowski (3), Pluta, Malczyk (5) i Kowalczyk