Strona Główna > Aktualności > EBL: Drugi krok Legii w kierunku półfinału

EBL: Drugi krok Legii w kierunku półfinału

Po pierwszym, zakończonym dogrywką meczu ćwierćfinałowym pomiędzy Legią a Kingiem Szczecin kibice dużo sobie obiedywali po drugim spotkaniu tych zespołów. Mecz lepiej rozpoczęli szczecinianie, którzy po 10 minutach prowadzili trzema punktami, ale Legia odrobiła straty jeszcze przed przerwą i wyszła na prowadzenie. W drugiej połowie warszawianie zdominowali wydarzenia na boisku i zdeklasowali rywali, wygrywając ostatecznie całe spotkanie 90:67.

Gospodarze zdecydowanie lepiej weszli w to spotkanie – po trójce Jakuba Karolaka prowadzili 10:4. King dość szybko odrabiał straty. Najpierw po wsadzie Clevelanda Melvina zbliżał się na punkt, a po chwili rzuty wolne Tookiego Browna dały przewagę. Na parkiecie pojawił się Maciej Lampe, a jego akcje umacniały szczecinian na prowadzeniu. Po zagraniu Michaela Fakuade po 10 minutach było 20:17.

W drugiej kwarcie sytuację zmieniała trójka Dariusza Wyki. Zespół trenera Jesusa Ramireza musiał znowu gonić wynik i mocno pomagał w tym Lampe. Lester Medford oraz Earl Watson starali się kontrolować wydarzenia na parkiecie. Goście mieli problemy z konstruowaniem ofensywy, dlatego to ekipa z Warszawy po pierwszej połowie prowadziła 40:36.

Jamel Morris trzecią kwartę rozpoczął od trzech trójek, a to sprawiało, że drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego miała już 11 punktów przewagi. Zespół ze Szczecina nie do końca potrafił znaleźć odpowiedź na grę rywali, chociaż Jakub Schenk zaczął trafiać z dystansu. Bardzo ważnym graczem stał się także Grzegorz Kulka, a dzięki rzutom wolnym Earla Watsona po 30 minutach było aż 64:49. W kolejnej części meczu niewiele się zmieniało – przewaga Legii momentami była jeszcze większa. Kulka i Watson dalej robili swoje, a gra szczecinian w ataku nie wystarczała do odrabiania strat. Po trójce Lestera Medforda różnica wynosiła już 24 punkty. Ostatecznie zespół ze stolicy zwyciężył 90:67.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jamel Morris z 21 punktami, 6 zbiórkami i 7 asystami. Tookie Brown zdobył 16 punktów i 4 asysty dla gości.

Legia Warszawa – King Szczecin 90:67
(17:20, 23:16, 24:13, 26:18)

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Legii

Legia: Karolak (7), Medford (13), Lichodiej (12), Morris (21), Wyka (5) oraz Didier-Urbaniak, Neal (4), Kulka (12), Linowski, Kamiński, Watson (14) i Sadowski (2)
King: Melvin (13), Brown (16), Zębski (4), Bartosz (2), Schenk (6) oraz Wilczek, Kikowski (3), Czerlonko, Fakuade (6), Thomas, Lampe (9) i Purvis (8)