Strona Główna > Aktualności > EBL: Druga wygrana Spójni, MKS nie dał rady gospodarzom w Stargardzie

EBL: Druga wygrana Spójni, MKS nie dał rady gospodarzom w Stargardzie

Koszykarze Spójni Stargard zapisali na swoim koncie drugie zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni trenera Jacka Winnickiego w pierwszej połowie wypracowali sobie bezpieczną przewagę i na przerwę schodzili z prowadzeniem 43:28. W drugiej połowie zespół Spójni utrzymał przewagę i dzięki temu mógł po końcowej syrenie cieszyć się z wygranej 82:67. MKS Dąbrowa Górnicza z bilansem 0-6 zamyka ligową tabelę.

Dąbrowianie lepiej rozpoczęli to spotkanie – dość szybko zdobywali małą przewagę dzięki akcjom Sachy Killeya-Jonesa oraz Lee Moore’a. Sytuację starał się zmieniać bardzo aktywny Ricky Tarrant. W pewnym momencie PGE Spójnia zanotowała serię 9:0 i po akcji Mateusza Kostrzewskiego było już 21:12.

Drugą kwartę stargardzianie rozpoczęli od… kolejnej serii – tym razem 10:1 – i po rzutach wolnych Filipa Matczaka prowadzili aż 31:13. Dopiero później za odrabianie strat wzięli się Moore i Killeya-Jones. Całkiem nieźle radził sobie też Ivan Karacić, ale to ciągle było za mało na rywali. Raymond Cowels oraz Baylee Steele ustawili wynik spotkania po pierwszej połowie na 43:28.

Na początku trzeciej kwarty obie drużyny miały małe problemy w ofensywie, ale to oznaczało jednocześnie, że PGE Spójnia zachowywała swoją przewagę. Mecz był wyrównany, a o lepszą sytuację swojej drużyny walczyli Killeya-Jones i Mazurczak. Kolejne akcje Tarranta oznaczały jednak, że po 30 minutach było 57:41. Cowels i Matczak w ostatniej kwarcie sprawiali, że gospodarze ciągle utrzymywali bezpieczną przewagę. Elijah Wilson rzucał trójki, ale różnica była już zbyt duża. Zespół trenera Jacka Winnickiego już do końca kontrolował wydarzenia na parkiecie i zwyciężył ostatecznie 82:67.

Po 18 punktów dla gospodarzy zdobyli Ricky Tarrant i Raymond Cowels. W ekipie gości po 19 punktów zdobyli Sacha Killeya-Jones oraz Elijah Wilson.

PGE Spójnia Stargard – MKS Dąbrowa Górnicza 82:67
(21:12, 22:16, 14:13, 25:26)

Spójnia: Tarrant (18), Matczak (9), Steele (7), Cowels (18) Kostrzewski (4) oraz Śnieg (6), Siewruk, Gudul (8), Blackshear (3) i Młynarski (9)
MKS: Moore (14), Mazurczak (2), Killeya-Jones (19), Motylewski (1), Nowakowski (6) oraz Karaćić (6), Wilson (19) i Kroczak