Strona Główna > Aktualności > EBL: Cenna wygrana Spójni po zaciętym meczu w Gdyni

EBL: Cenna wygrana Spójni po zaciętym meczu w Gdyni

13. kolejka Energa Basket Ligi okazała się szczęśliwa dla koszykarzy Spójni Stargard, którzy odnieśli cenne zwycięstwo w Gdyni. Do przerwy lepiej radzili sobie jednak zawodnicy Arki, którzy po pierwszej połowie prowadzili 44:37. W trzeciej kwarcie zespół ze Stargardu odrobił straty i doprowadził do remisu po 30 minutach. W czwartek kwarcie nie do zatrzymania był Filip Matczak i Spójnia pokonała Arkę różnicą 10 punktów wygrywając trzeci mecz z rzędu.

Do składu Asseco Arki Gdynia powrócił Krzysztof Szubarga, którego z powodu kontuzji mięśniowej zabrakło w dwóch poprzednich meczach. Kapitan zespołu spędził na parkiecie ponad 31 minut, w ciągu których zdobył 24 punkty. Spotkanie od celnej trójki zaczął Baylee Steele, ale ten sam zawodnik po chwili faulował Przemysława Żołnierewicza, a ten nie pomylił się na linii rzutów wolnych. Śladami kolegi poszli: Adam Hrycaniuk i Bartłomiej Wołoszyn, dzięki którym gospodarze objęli prowadzenie 11:9. Za ciosem poszli także: Igor Wadowski i Szubarga, a przewaga wzrosła do 9 punktów.

W drugiej kwarcie żółto-niebiescy utrzymywali się na prowadzeniu. Co więcej, podregulowali celowniki z dystansu, gdyż do przerwy mieli już 8 trafionych „trójek”. Gdy zza łuku rzucił Marcin Malczyk, na tablicy wyników było 37:22, ale ostatecznie prowadzenie stopniało do 7 „oczek” przed przerwą.

Po zmianie stron tempo spotkania jeszcze wzrosło. Przyjezdni rozpoczęli od odrabiania strat, ale zaledwie w minutę Szubarga i Żołnierewicz odpowiedzieli 8 punktami. Wtedy odpowiedzialność za grę rywali przejęli byli koszykarzy gdyńskiego klubu: Mateusz Kostrzewski i Filip Matczak, którzy niemal w duecie doprowadzili do remisu, a nawet objęcia prowadzenia. Ostatnie słowo w tej partii należało jednak do kapitana Asseco Arki, po rzucie którego było 70:70.

Czwarta część spotkania była niezwykle wyrównana i… nerwowa, bo obie drużyny miały problemy ze skutecznością. W końcówce niezwykle ważne akcje należały do Matczaka oraz Kostrzewskiego. Na 45 sekund przed końcem stargardzianie prowadzili już siedmioma punktami. Tego już ekipa z Gdyni nie odrobiła. Ostatecznie zespół Macieja Raczyńskiego wygrał 92:82. Najlepszym zawodnikiem gości był Filip Matczak z 33 punktami, 5 zbiórkami i 5 przechwytami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Krzysztof Szubarga z 24 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami.

Asseco Arka Gdynia – PGE Spójnia Stargard 82:92
(21:17, 23:20, 26:33, 12:22)

Arka: Szubarga (24), Wołoszyn (9), Żołnierewicz (20), Hrycaniuk (10), Wadowski (8) oraz Dylewicz (6), Malczyk (3), Czerlonko, Witliński (2) i Kowalczyk
Spójnia: Tarrant (16), Śnieg (4), Steele (15), Cowels (12), Kostrzewski (8) oraz Matczak (33), Gudul (4) i Młynarski