Strona Główna > Aktualności > EBLK: Blisko niespodzianki w Gdyni, bydgoszczanki wygrały ostatnie 10 minut

EBLK: Blisko niespodzianki w Gdyni, bydgoszczanki wygrały ostatnie 10 minut

Sporą niespodzianką zapachniało w Gdyni, gdzie GTK Arka dość długo stawiała spory opór Basketowi 25 Bydgoszcz. Podopieczne trenerki Jeleny Skerović po remisowej pierwszej kwarcie schodząc na przerwę prowadziły nawet 43:41. Po kolejnych 10 minutach na tablicy widniał remis i dopiero końcówka w wykonaniu bydgoszczanek dała im wygraną 86:76. Tym samym GTK pozostaje jedynym zespołem w żeńskiej ekstraklasie bez wygranej.

Nie wszystkie rzuty chciały wpadać koszykarkom GTK Gdynia, a mimo to nie poddawały się i szukały swoich okazji. Efekty widzieliśmy od początku meczu, gdyż w pierwszej kwarcie tylko raz pozwoliły rywalkom na objęcie prowadzenia. Aktywna była Justyna Rudzka, która miała 12 punktów na koncie przed upływem 10 minut, ale swoje cegiełki dokładały także: Magdalena Szymkiewicz, Alicja Żytkowska, Julia Bazan czy Julia Niemojewska.

Oba zespoły na drugą kwartę wychodziły przy remisie 24:24. Inicjatywę szybko przejęły bydgoszczanki, które po nieco ponad 15 minutach prowadziły 39:33. Natomiast do przerwy stać było je już tylko na jedno trafienie. Gospodynie nie pozostawały dłużne i w zaledwie 3 minuty obróciły losy spotkania, doprowadzając do stanu 41:39.

Oba zespoły podtrzymały tempo po zmianie stron, dzięki czemu emocje były jeszcze większe. Zwłaszcza, że Basket i GTK poszły na wymianę ciosów i prowadzenie zmieniało się przez całą trzecią kwartę. Ostatecznie po 30 minutach był remis 66:66.

W decydującej partii przyjezdne w minutę objęły 5-punktową przewagę. Później zza łuku podwyższyła jeszcze Elżbieta Międzik i zrobiło się nieprzyjemnie. Gospodynie nie mogły się przełamać trafić do kosza, co z każdą minutą oddalało je od zwycięstwa. W ciągu ostatniej minuty rzuciły 4 punkty, ale było już za późno, by liczyć na pierwszą wygraną w tym sezonie.

GTK Arka Gdynia – Basket 25 Bydgoszcz 76:86
(24:24, 19:17, 23:25, 10:20)

GTK Arka: Niemojewska (7), Szulc (4), Rudzka (17), Żytkowska (21), Marcinkowska (6) oraz Bazan (5), Grymek (9) i Szymkiewicz (7)
Basket: Międzik (18), Sobiech W., Burdick (17), Zasada (3), Michałek (11) oraz Jeffery (8), Faleńczyk, Sobiech R., McBride (6) i Evans (23)