Strona Główna > Aktualności > EBL: Astoria walczyła, ale na Zastal było to zbyt mało

EBL: Astoria walczyła, ale na Zastal było to zbyt mało

Koszykarze Astorii Bydgoszcz bardzo ambitnie rozpoczęli zaległy mecz z 8. kolejki Energa Basket Ligi z Zastalem i po pierwszej kwarcie prowadzili 32:29. Mistrzowie Polski szybko jednak opanowali sytuację na boisku i na przerwę to oni schodzili z przewagą 9 punktów. Astoria jeszcze do 30. minuty stawiała opór faworytom, jednak końcówka znów należała do zespołu z Zielonej Góry, który pewnie wygrał 101:87, zapisując na swoim koncie 11. zwycięstwo w sezonie.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w to spotkanie, a po akcjach Tomislava Gabricia prowadzili 6:2. Przyjezdni dość szybko jednak doprowadzili do remisu dzięki zagraniom Geoffreya Groselle’a oraz Marcela Ponitki. Ten drugi trafił później trójkę, a Zastal Enea miał już przewagę. Obie drużyny były bardzo skuteczne, ale to Enea Astoria miała inicjatywę w ofensywie. Dzięki rzutowi z dystansu Michała Aleksandrowicza po 10 minutach wygrywali 32:29.

W drugiej kwarcie zespół trenera Żana Tabaka błyskawicznie odrobił straty i zaczął budować przewagę. Dzięki rewelacyjnej serii 14:0 i trójce Gabriela Lundberga prowadził już 11 punktami. Michał Chyliński i Tomislav Gabrić starali się jeszcze na to reagować, ale zielonogórzanie prezentowali się coraz lepiej. Po pierwszej połowie prowadzili 55:46.

W trzeciej kwarcie Corey Sanders oraz Markus Loncar sprawiali, że Enea Astoria zbliżała się jeszcze na zaledwie sześć punktów. Zastal Enea nie zamierzał jednak pozwolić na nic więcej, a sytuację uspokoili Rolands Freimanis oraz Kris Richard. Bydgoszczanie ciągle “kąsali”, ale po 30 minutach to goście byli lepsi – 76:69. W następnej części spotkania kolejny zryw ekipy trenera Artura Gronka zbliżył ją na pięć punktów. Na odpowiedź rywali nie trzeba było długo czekać – seria 12:0 pozwoliła im całkowicie kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie mistrzowie zwyciężyli 101:87.

Najlepszym zawodnikiem gości był Geoffrey Groselle z 21 punktami i 11 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Markus Loncar, który zdobył 20 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty.

Enea Astoria Bydgoszcz – Zastal Enea BC Zielona Góra 87:101
(32:29, 14:26, 23:21, 18:25)

Astoria: Sanders (12), Chyliński (16), Frąckiewicz (2), Nizioł (3), Gabrić (18) oraz Aleksandrowicz (16), Krasuski, Loncar (20) i Nowakowski
Zastal: Lundberg (12), Williams (6), Ponitka (8), Reynolds (19), Groselle (21) oraz Richard (17), Freimanis (18) i Koszarek