Strona Główna > Aktualności > EBL: Astoria pokonała Polski Cukier w meczu derbowym

EBL: Astoria pokonała Polski Cukier w meczu derbowym

Mecze pomiędzy zespołami z Torunia i Bydgoszczy od zawsze budził sporo emocji. Dodatkowo teraz zarówno Polski Cukier jak i Astoria walczą o miejsce w play-off. Po dwóch kwartach to gospodarze schodzili z 12-punktowym prowadzeniem, jednak w trzeciej kwarcie torunianie odrobili straty i zbliżyli się do rywali na dystans jednego punktu. Końcówka należała do podopiecznych trenera Artura Gronka i to oni cieszyli się z końcowego sukcesu.

Dzięki trójkom Michała Chylińskiego początek spotkania był bardzo wyrównany. Później całkiem nieźle radził sobie pod koszami Adrian Bogucki, a Enea Astoria miała pięć punktów przewagi. Straty odrabiali Donovan Jackson i Obie Trotter – ich akcje dość szybko sprawiły, że ponownie był remis. Ostatecznie po 10 minutach było 26:24 dla gospodarzy.

Początek drugiej kwarty był niezwykle zacięty, ale po późniejszych akcjach Pauliusa Dambrauskasa i Tomislava Gabricia Enea Astoria uciekała nawet na dziewięć punktów. Bragg i Jackson ponownie lekko zmniejszali straty, ale nie na długo. Ostatecznie po pierwszej połowie i trójce Coreya Sandersa to ekipa trenera Artura Gronka prowadziła 55:43.

Torunianie na początku trzeciej kwarty wracali do gry. Po kolejnych trafieniach Aarona Cela i Donovana Jacksona szybko zbliżyli się na trzy punkty. Sytuację starał się opanować Jakub Nizioł, ale to nie wystarczało. Później dzięki rzutowi z dystansu Cela był tylko punkt różnicy. Po 30 minutach było 74:73, co zapowiadało ogromne emocje w kolejnej części meczu. W niej bydgoszczanie cały czas utrzymywali przewagę, w czym pomagały kolejne trafienia Gabricia. Polski Cukier starał się być blisko, ale nie do końca wykorzystywał błędy rywali. W kluczowych momentach skuteczni byli Sanders i Dambrauskas, a Enea Astoria ostatecznie zwyciężyła 98:92.

Najlepszym graczem gospodarzy był Corey Sanders z 25 punktami, 9 asystami i 7 zbiórkami. Po 21 punktów dla gości rzucili Donovan Jackson i Damian Kulig.

Enea Astoria Bydgoszcz – Polski Cukier Toruń 98:92
(26:24, 29:19, 19:30, 24:19)

Astoria: Sanders (25), Chyliński (14), Bogucki (12), Dambrauskas (17), Nizioł (10) oraz Aleksandrowicz (2), Krasuski (5) i Gabrić (13)
Polski Cukier: Jackson (21), Cel (8), Trotter (14), Diduszko (13), Kulig (21) oraz Woods (6), Bragg (9), Samsonowicz i Wieluński