Strona Główna > Aktualności > EBL: Arka lepsza od Stali, druga porażka zespołu z Ostrowa Wlkp.

EBL: Arka lepsza od Stali, druga porażka zespołu z Ostrowa Wlkp.

Koszykarze Stali Ostrów Wielkopolski dobrze rozpoczęli spotkanie w Gdyni, ale im dalej, tym gospodarze grali coraz odważniej. Arka prowadziła do przerwy dwoma punktami, jednak przyjezdni znów zerwali siędo walki i początek trzeciej kwarty wygrali 9-0. W końcowce byli jednak bezradni wobec agresywnej obrony gdynian. Arka wygrała swój pierwszy mecz w sezonie, a Stal ma już dwie porażki na koncie.

Asseco Arka rozegrała swój pierwszy mecz w tym sezonie Energa Basket Ligi i od razu odniosła duże zwycięstwo. Gdynianie pokonali przed własną publicznością Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 74:64. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Przemysław Żołnierewicz z 20 punktami, 5 zbiórkami i 5 asystami. W ekipie gości po 13 punktów rzucili Josip Sobin i Taurean Green.

Chris Smith od samego początku pokazywał dobrą skuteczność, a dzięki jego trójce goście mieli sześć punktów przewagi. Asseco Arka krok po kroku zbliżała się do przeciwników i m.in. dzięki Filipowi Dylewiczowi i Mikołajowi Witlińskiemu wracała do meczu. Ostrowianie starali się kontrolować wydarzenia na parkiecie, wykorzystując doświadczenie swoich graczy. Po trafieniu Josipa Sobina było 21:16 po 10 minutach.

W drugiej kwarcie Arged BMSlam Stal miała spore problemy z budowaniem ofensywy, a gdynianie zaczęli powoli to wykorzystywać. Po rzutach wolnych Bartłomieja Wołoszyna i Adama Hrycaniuka wychodzili nawet na prowadzenie. Swoje robił też Przemysław Żołnierewicz, a to oznaczało wyrównane spotkanie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:36 dla zespołu trenera Przemysława Frasunkiewicza.

Trzecią kwartę ostrowianie rozpoczęli serią 9:0 i zaczęli kontrolować wydarzenia na parkiecie. Dobrze prezentował się Victor Rudd, a to dawało zespołowi sporo spokoju. Trwało to jednak tylko kilka minut. Z dystansu zaczęli trafiać Krzysztof Szubarga oraz Igor Wadowski, a to oznaczało… remis! Po 30 minutach Arged BMSlam Stal prowadziła, ale tylko 55:54. W kolejnej części spotkania gdynianie zdobywali nawet przewagę i to rywale musieli gonić. Obie ekipy popełniały błędy, więc do samego końca zwycięzca nie był znany. Na minutę przed końcem trójka Szubargi dała siedmiopunktowe prowadzenie gospodarzom. To mogło być kluczowe trafienie! Ostatecznie Asseco Arka zwyciężyła 74:64.

Asseco Arka Gdynia –  Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 74:64
(16:21, 22:15, 16:19, 20:9)

Arka: Wołoszyn (12), Czerlonko (5), Żołnierewicz (20), Hrycaniuk (4), Wadowski (5) oraz Kaszowski, Szubarga (12), Dylewicz (6), Malczyk (3), Witliński (7) i Kowalczyk
Stal: Florence (2), Mokros, Sobin (13), Garbacz (6), Smith (8) oraz Rudd (12), Ryżek (4), Dymała, Green (13) i King (6)