Strona Główna > Aktualności > EBL: Anwil wygrał derby w Toruniu i dogonił rywali w tabeli

EBL: Anwil wygrał derby w Toruniu i dogonił rywali w tabeli

Derby województwa kujawsko-pomorskiego pomiędzy Twardymi Piernikami i Anwilem zaczęły się świetnie dla torunian. Gospodarze po pierwszej kwarcie prowadzili już 24:11, ale jeszcze przed przerwą włocławianie odrobili część strat. W trzeciej kwarcie na boisku dominował Anwil, który wypracował sobie 8-punktową przewagę i nie oddał jej już do końca. Była to dziewiąta wygrana w tym sezonie podopiecznych trenera Przemysława Frasunkiewicza, którzy zrównali się w tabeli z torunianami.

Gospodarze świetnie weszli w to spotkanie – po trójce Jamesa Eadsa było już nawet 9:2. Włocławianie odpowiadali pojedynczymi akcjami Jamesa Bella i Szymona Szewczyka, ale to Twarde Pierniki kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Trójka Jahenssa Manigata oznaczała 10 punktów różnicy. Kolejny rzut Kanadyjczyka oznaczał wynik 24:11 po 10 minutach.

Drugą kwartę torunianie rozpoczęli od kolejnych dwóch trójek, a to dawało aż 19 punktów przewagi. Kamil Łączyński i Szymon Szewczyk reagowali tą samą bronią, co pozwalało na zbliżenie się do przeciwników. Po zagraniu 2+1 Luke’a Petraska goście zmniejszyli straty do zaledwie siedmiu punktów. Dzięki kolejnej akcji Bella po pierwszej połowie było 41:37.

Anwil trzecią kwartę rozpoczął od małej serii 8:0 i wychodził na prowadzenie po trójce Petraska. Ten sam zawodnik dał drużynie trenera Przemysława Frasunkiewicza nawet siedem punktów przewagi! Przyjezdni w tej części spotkania grali świetnie w obronie, a dodatkowo nieźle w ataku. Kolejna akcja Petraska sprawiła, że po 30 minutach było 51:59. Czwartą kwartę od serii 8:0 rozpoczęły Twarde Pierniki, więc był już ponownie remis. Prowadzenie gospodarzom dawał po chwili Trevor Thompson. Świetny fragment Szymona Szewczyka ponownie zmieniał sytuację. Bardzo dobrze prezentował się także Kamil Łączyński, a Anwil w końcówce potrafił utrzymywać prowadzenie. Ostatecznie zwyciężył 92:84.

Najlepszym graczem przyjezdnych był Szymon Szewczyk, który zdobył 20 punktów, 7 zbiórek i 2 asysty. Dla gospodarzy 20 punktów i 6 zbiórek zdobył James Eads.

Twarde Pierniki Toruń –  Anwil Włocławek 84:92
(24:11, 17:26, 10:22, 33:33)

Twarde Pierniki: Watson (12), Cel (6), Eads (20), Diduszko (10), Janczak oraz Kołodziej, Samsonowicz (6), Manigat (17) i Thompson (13)
Anwil: Mathews (12), Łączyński (16), Petrasek (19), Bell (16), Szewczyk (20) oraz Olesinski, Kowalczyk (4), Bigby-Williams (2) i Bojanowski (3)