Strona Główna > Aktualności > Drugie wygrane Arki i Pszczółki AZS-u w gdyńskim turnieju

Drugie wygrane Arki i Pszczółki AZS-u w gdyńskim turnieju

W piątkowych meczach V Memoriału Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek ponownie triumfowały zespoły VBW Arki Gdynia i Pszczółki AZS UMCS Lublin. Gospodynie pokonały KS Basket 25 Bydgoszcz, a lubliniankie wysoko i wyraźnie zwyciężyły z AZS-em Politechniki Gdańskiej. W sobotędokończenie turnieju i ciekawie zapowiadający się pojedynek Arki z AZS-em Lublin.

W swoim drugim spotkaniu podczas V Memoriału Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek „Pomagamy Wygrywamy” zespół lubelskich akademiczek pokonał AZS Politechnikę Gdańską 92:66. Dla podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka był to czwarty zwycięski sparing w ramach przygotowań do sezonu 2020/21.

Pierwsza kwarta zakończyła się dziewięciopunktową przewagą lublinianek. W trakcie kolejnej odsłony nieznacznie lepszą skuteczność zaprezentowały rywalki, lecz do przerwy to „Pszczółki” prowadziły 49:39. Po zmianie stron zespół z Lublina nie miał problemów, by jeszcze bardziej odskoczyć punktowo przeciwniczkom i zasłużenie sięgnął po drugą wygraną w trakcie turnieju w Gdyni.

W sobotę akademiczki czeka ostatni mecz w V Memoriale Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek „Pomagamy Wygrywamy”. Rywalkami lubelskiego zespołu będą koszykarki VBW Arka Gdynia, a początek zawodów zaplanowano na godzinę 15:15.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – AZS Politechnika Gdańska 92:66towarz
(27:16, 22:23, 22:13, 21:12)

AZS: Sklepowicz (11), Milazzo (4), Duchnowska, Pavel (13), Poboży, Fassina (20), Kośla (13), Bertsch (19) i Trzeciak (6)
Politechnika: Hamblin (20), Bujniak (11), Ossowska (11), Rymarenko (6), Pyka (6), Rymarenko (6), Gwizdała (5), Koc (5) i Adamczyk (2)

W meczu mistrza z wicemistrzem Polski emocji nie było, gdyż mające od samego początku dość znaczną przewagę gospodynie do tego nie dopuściły. Po raz kolejny w VBW Arce prym wiodły zagraniczne zawodniczki w osobach Greinacher i Kunek (po 14 punktów), Balintova (13), Spanou (10) oraz Svaryte (9). KS Basket 25 nie poddał się jednak łatwo i w ostatniej kwarcie skutecznymi akcjami zmniejszył straty i ostatecznie uległ 71:86. Drużyna trenera Vetry kolejny raz zaprezentowała szybką i przede wszystkim skuteczną koszykówkę, trafiając także w odpowiednich momentach zza linii 6,75 (8/20 przy 4/11 rywalek).

VBW Arka Gdynia – KS Basket 25 Bydgoszcz 86:71
(29:17, 18:16, 21:17, 18:21)

Arka: Kunek (14), Greinacher (14), Balintova (13), Spanou (10), Svaryte (9), Slamova (9), Podgórna (7), Kastanek (6) i Rembiszewska (4)
Basket 25: Jeffrey (25), Michałek (14), Ervin (10), Stankiewicz (8), Międzik (8), Faleńczyk (4) i Szajtauer (2)

źródło: azs.umcs.pl, koszykowkakobiet.pl