Strona Główna > Aktualności > Drugie miejsce kadry U20 kobiet w Challengerze w Konyi

Drugie miejsce kadry U20 kobiet w Challengerze w Konyi

Reprezentacja Polski U20 kobiet po nerwowej końcówce zwyciężyła Turcję w ostatnim meczu FIBA Youth European Challengers 2021 i tym samym zajęła drugie miejsce w turnieju. Zwyciężyła niepokonana Francja, przed Polską i Rosją.

Zwycięstwo nad Turcją zapewniało biało-czerwonym co najmniej drugie miejsce w turnieju. Dzięki mądrej defensywie Polki uzyskały kilkupunktową przewagę, która do przerwy wynosiła 14 punktów. Skuteczna w ataku była Magdalena Szymkiewicz, a cały zespół z dużym opanowaniem wykorzystywał rzuty wolne.

Niestety obraz gry uległ zmianie w drugiej połowie. Miejscowe zaczęły uzyskiwać przewagę w polu trzech sekund, z każdą minutą zmniejszały także przewagę. Jeszcze na 2,5 minuty przed końcem zawodniczki znad Wisły prowadziły 49:42, ale od tego momentu punkty zdobywały już tylko rywalki. W ostatniej akcji meczu Turczynki rzucały nawet na zwycięstwo, ale próba Goksen Fitik nie znalazła drogi do kosza.

Polska – Turcja 49:48
(15:7, 19:13, 10:17, 5:11)

Polska: M. Szymkiewicz (21), Z. Kulińska (7), E. Kośla (5), J. Bazan (4), W. Piechowiak oraz A. Pszczolarska (7), A. Ustowska (5) i J. Kobylińska

źródło: pzkosz.pl