Strona Główna > Aktualności > Drugi sparing ponownie dla koszykarzy Legii

Drugi sparing ponownie dla koszykarzy Legii

W drugim meczu sparingowym w ramach przygotowań do sezonu 2020/21 koszykarze Legii Warszawa pokonali w Bydgoszczy Eneę Astorię 76:66. Legioniści ponownie zagrali bez Zacha Johnsona i Earla Watsona, którym doskwierają kontuzje. W składzie bydgoszczan zabrakło Michała Chylińskiego, Jakuba Nizioła i Tomislava Gabricia.

Legioniści ponownie zagrali bez Zacha Johnsona i Earla Watsona, którym doskwierają kontuzje. W porównaniu do pierwszego spotkania obu drużyn tym razem gospodarze nie zagrali w pełnym składzie – w ich szeregach zabrakło Michała Chylińskiego, Jakuba Nizioła i Tomislava Gabricia.

Tym razem obu drużynom nie dopisywała skuteczność, w połowie pierwszej kwarty padło zaledwie pięć punktów. Lepsi byli legioniści, którzy pierwszą kwartę zakończyli zwycięstwem 12:6. Także druga odsłona meczu padła łupem stołecznego zespołu, który zdołał nieznacznie powiększyć przewagę i na półmetku starcia prowadził 36:26.

Dominacja legionistów uwydatniła się po krótkiej przerwie – wówczas podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego wygrali trzecią kwartę 21:12 i przed ostatnią odsłoną meczu mieli bezpieczną przewagę nad bydgoszczanami w postaci 19 punktów (57:38). Nie nastąpił nagły zwrot akcji w aspekcie rozstrzygnięcia spotkania sparingowego w czwartej kwarcie. Zieloni Kanonierzy odnieśli pewne zwycięstwo nad bydgoszczanami 76:66.

Kolejny mecz sparingowy legionistów w najbliższy piątek, 24 lipca o godz. 18:30 w hali przy ul. Obrońców Tobruku 40. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zmierzą się z HydroTruckiem Radom w meczu bez udziału publiczności.

Enea Astoria Bydgoszcz – Legia Warszawa 66:76
(6:12, 20:24, 12:21, 28:19)

źródło: legiakosz.com