Strona Główna > Aktualności > Druga porażka reprezentacji kobiet ze Słowenią

Druga porażka reprezentacji kobiet ze Słowenią

Reprezentacja Polski w drugim meczu towarzyskim, uległa kadrze Słowenii 57:79. Liderką w rozgrywanym w Arena Stožice meczu była Kamila Borkowska, która uzbierała double-double w postaci 17 punktów oraz 10 zbiórek.

Polki dobrze rozpoczęły drugie spotkanie z gospodyniami w Lublanie, gdzie po kolejnych trafieniach Kamili Podgórnej oraz Kamili Borkowskiej – prowadziły (12:7). Rywalki straty odrobiły jeszcze w pierwszej kwarcie, głównie za sprawą Tiny Trebec oraz Alexandry Kroselj. Taki obraz gry dał wynik (22:20) i pokazał zupełnie inne oblicze kadry Polki niż we wczorajszym meczu.

W drugiej kwarcie Słowenki wyszły na wyraźniejsze prowadzenie, jednakże biało-czerwone się nie poddawały i walczyły o każdą piłkę. Wszystko to dało także zniwelowanie strat i zejście do szatni z 5 – punktową stratą (32:37). Klaudia Gertchen w pierwszej połowie rzuciła 10 punktów, a 8 „oczek”, 4 zbiórki oraz 3 asysty miała na swoim koncie Kamila Podgórna.

Po zmianie stron seria (10:0) rywalek w ciągu czterech pierwszych minut powiększyła ich przewagę do 15 „oczek – (47:32). Polki próbowały jeszcze niwelować straty, jednak w ciągu kolejnych minut się to nie udawało. Ostatecznie drugi mecz ze Słowenią zakończył się porażką (57:79). W meczu na parkiet nie wyszły Daria Marciniak, Klaudia Niedźwiedzka, Magdalena Szymkiewicz oraz Emilia Kośla. Kolejny sprawdzian już 11 czerwca w Zagrzebiu.

Słowenia – Polska 79:57
(22:20, 15:12, 19:4, 23:21)

Najwięcej dla Słowenii: Lisec (20), Kroselj (17), Evans (12)
Polska: Borkowska (17), Podgórna (11), Gertchen (10), Jakubiuk (7), Schmidt (7), Banaszak (5), Sklepowicz i Skobel

źródło: pzkosz.pl