Strona Główna > Aktualności > Druga porażka Polaków w FIBA Youth Challenger U20

Druga porażka Polaków w FIBA Youth Challenger U20

Drugi mecz i druga porażka – reprezentacja Polski do lat 20 uległa swoim rówieśnikom z Bułgarii 79:86. Najwięcej punktów dla biało-czerwonych zdobyli w tym spotkaniu Mateusz Kaszowski (18) i Nikodem Czoska (17). Kolejny mecz nasza reprezentacja rozegra w czwartek, a jej rywalem będzie zespół Turcji.

Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do Bułgarów, którzy objęli nawet 15-punktową przewagę. Polacy po słabym początku zanotowali dużo lepszy okres gry i tuż przed przerwą odrobili wszystkie straty, a nawet wyszli na minimalnie prowadzenie (39:37).

Po powrocie z szatni na parkiecie gruzińskiego Pałacu Sportu nie brakowało walki i ciągłej zmiany prowadzenia. Stan taki utrzymywał się niemal do samego końca tego spotkania. Na trzy minuty przed ostatnią syreną był remis, 77:77, ale decydujące momenty starcia należały do Bułgarów, którzy w kluczowych 180 sekundach gry  zdobyli 9 punktów, podczas gdy Polacy zdołali powiększyć swój dorobek zaledwie o dwa oczka. Ostatecznie Bułgaria pokonała Polskę 86:79. Dla biało-czerwonych to druga porażka w turnieju FIBA Youth Challenger U20 w Tbilisi.

Polska – Bułgaria 79:86
(15:25, 24:12, 19:25, 21:24)

Polska: Kaszowski (18), Czoska (17), Didier-Urbaniak (8), Marchewka (8), Kulikowski (8), Gordon (6), Pluta (5), Siewruk (5), Sadowski (2), Sobiech (2) i Ziółkowski

źródło: inf. własna, legiakosz.com