Strona Główna > Aktualności > Druga porażka koszykarek VBW Arki Gdynia w Eurolidze

Druga porażka koszykarek VBW Arki Gdynia w Eurolidze

VBW Arka Gdynia przegrała u siebie z węgierskim Sopron Basket 71:86 w meczu 2. kolejki Euroligi Kobiet. Mistrzynie Polski osłabione brakiem niezdolnej do gry Megan Gustafson zdołały powalczyć tylko w ostatniej kwarcie, którą przegrały jednym punktem.

VBW Arka do spotkania z Węgierkami przystąpiła w osłabieniu. Niestety, potwierdziły się obawy o stan Megan Gustafson. Amerykanka nie była zdolna do gry w konsekwencji uderzenia głową o parkiet w niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi przeciwko Polonii Warszawa.

Pomimo tego, pojedynek w Gdynia Arenie zaczął się po myśli gospodyń. Arka prowadziła 7:2 po trójce Alice Kunek, która po 2 minutach gry miała na koncie 5 pkt. Gdynianki odskoczyły nawet na 6 pkt, ale Węgierki zaczęły gonić i błyskawicznie zbliżyły się na 10:11. Wejście pod kosz Bernadett Hatar dało im prowadzenie.

Odbiła je Morgan Bertsch, ale rywalki były bardziej skuteczne i to one wygrały pierwszą kwartę. W ostatniej sekundzie Romane Bernies spod kosza sprawiła, że strata wynosiła jednak tylko punkt. Drugą kwartę przyjezdne rozpoczęły serią 7:2 i konsekwentnie utrzymywały od 5 do 8 pkt przewagi. W ataku dwoiły się i troiły Kunek oraz Morgan Bertsch, które szybko przekroczyły dwucyfrowe zdobycze. Rzutowo brakowało im wsparcia, a w dodatku rywalki lepiej radziły sobie na tablicach. Do przerwy podopieczne Gundarsa Vetry traciły już 10 pkt.

Po powrocie z szatni od trójki zaczęła Kunek, ale potem spudłowała i zaliczyła stratę. Sopron odskoczył na 55:40, ale sygnał do ataku dała Bertsch i Arka odrobiła część strat serią 10:0. Zatrzymała ją po 4 minutach Zsofia Fegyverneky trafiając na 57:50. Węgierki nic sobie nie zrobiły z przestoju i ostatecznie wygrały także tę odsłonę meczu.

Aliz Varga trafiła zza łuku na otwarcie czwartej kwarty, piłkę straciła Bernies i spod kosza zapunktowała Nevena Jovanovic. Po minucie Sopron prowadził 75:56. Trójkami próbowała odrabiać straty Marissa Kastanek, ale cudu nie było i po dwóch kolejkach Euroligi Arka pozostaje bez wygranej.

VBW Arka Gdynia (POL) – Sopron Basket (HUN) 71:86
(19:20, 18:27, 19:23, 15:16)

Arka: Begic (8), Bertsch (17), Kastanek (13), Kunek (23), Lundquist (4) oraz Bernies (2), Borkowska (2) i Podgórna (2)
Sopron: Fegyverneky (12), Hatar (18), Varga A. (15), Jovanovic (18), Williams (8) oraz Gaye (12) i Varga S. (3)