Strona Główna > Aktualności > Bardzo dobry mecz Waczyńskiego, Unicaja pokonała wysoko Casademont

Bardzo dobry mecz Waczyńskiego, Unicaja pokonała wysoko Casademont

Adam Waczyński był najlepszym strzelcem swojego zespołu w meczu 8. kolejce ligi hiszpańskiej. Unicaja Malaga wysoko pokonała Casademont Saragossa. W tabeli Liga Endesa na czele Real Madryt (bilans 7-0). Unicaja (4-4) na 9. miejscu, MoraBanc (3-4) na 13., Bilbao (1-4) na 16. a Herbalife (1-6) na 18.

Po 20 minutach spotkania w Saragossie był remis, ale w drugiej połowie Unicaja Malaga rozgromiła gospodarzy i ostatecznie wygrała mecz z Casademontem 92:63. Adam Waczyński w 22 minuty zdobył 19 punktów (4/4 za 2, 3/6 za 3, 2/2 za 1), miał 5 zbiórek oraz 2 asysty. To jego najlepszy występ w tym sezonie.

Odwołano starcie dwóch Polaków w Bilbao – Jarosława Zyskowskiego z miejscowego Retabetu oraz Tomasza Gielo z MoraBancu Andora. Powodem jest pozytywny wynik testu na koronawirusa u trenera gości Ibona Navarro. Czwarty z Polaków Aleksander Balcerowski z Herbalife Gran Canaria być może wróci do gry po chorobie w zaplanowanym na niedzielę 1 listopada meczu z Iberostarem Teneryfa.