Strona Główna > Aktualności > Dobry mecz Waczyńskiego, Slaughter i Balcerowski wygrali

Dobry mecz Waczyńskiego, Slaughter i Balcerowski wygrali

Reprezentant Polski A.J. Slaughter, zdobywając w niedzielę 14 punktów, był drugim strzelcem Herbalife Gran Canaria, Aleksander Balcerowski dodał osiem, a ich zespół wygrał u siebie z Joventutem Badalona 96:85 w 19. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy.

33-letni naturalizowany amerykański rozgrywający przebywał na parkiecie 22 minuty. A.J. Slaughter trafił trzy z sześciu prób za dwa punkty, dwie z pięciu zza linii 6,75 m i obydwa wolne. Zanotował także po trzy zbiórki i asysty, dwa przechwyty oraz tyle samo strat.

Aleksander Balcerowski występował przez 16 minut ze 100-procentową skutecznością w gry, trafiając obydwa rzuty za dwa punkty i jedyny za trzy, a także jeden z dwóch wolnych. Mierzący 216 cm 20-letni koszykarz miał też dwie zbiórki, blok i stratę. Najwięcej punktów dla ekipy z Wysp Kanaryjskich – 15 – uzyskał Serb Oliver Stevic, znany z występów na polskich parkietach (Śląsk Wrocław, Anwil Włocławek, Stelmet Zielona Góra).

W sobotę RETAbet Bilbao z Jarosławem Zyskowskim w składzie przegrał u siebie z Valencia Basket 73:106. Reprezentant Polski w 16 minut zdobył osiem punktów, miał zbiórkę i dwie straty. W niedzielę wieczorem Unicaja Malaga Adama Waczyńskiego zmierzyła się u siebie z TD Systems Baskonia Vitoria. Goście wygrali zdecydowani 91:79, a Adam Waczyński z 17 punktami był najskuteczniejszym strzelcem w swoim zespole. Polak trafił 4 na 4 rzuty za dwa punkty i 3 na 4 rzuty za trzy punkty.

W tabeli ligi ACB prowadzi Real Madryt (16-1) przed Barceloną (15-3) i Iberostarem Teneryfa (14-3). Unicaja (9-8) zajmuje ósme miejsce, MoraBanc Andora (7-9) Tomasza Gielo – 11., Herbalife (7-11) awansował na 12. lokatę, a RETAbet (4-14) jest 18. w 19-zespołowej stawce.