Strona Główna > Aktualności > Dobre mecze Polaków w EuroCup

Dobre mecze Polaków w EuroCup

Reprezentant Polski Adam Waczyński był najlepszym strzelcem Unicajy Malaga w wyjazdowym, zwycięskim meczu z Joventutem Badalona 90:77 w 5. kolejce fazy Top 16 Pucharu Europy koszykarzy. Uzyskał 22 punkty, tyle samo co Jaime Fernandez. W grupie H A.J. Slaughter poprowadził Herbalife Gran Canaria do wyjazdowego zwycięstwa nad zespołem Mornar Bar 85:81.

Polak trafił pięć z sześciu rzutów za trzy punkty, obydwa za dwa oraz trzy wolne. W ciągu 26 minut miał też dwie zbiórki, dwie asysty, przechwyt i cztery straty. Było to pierwsze zwycięstwo Malagi (1-4) w grupie E.

Klub Adama Waczyńskiego, który nie ma już szans na awans do ćwierćfinałów (po dwie najlepsze drużyny z czterech grup), w ostatniej kolejce zmierzy się na własnym parkiecie z liderem AS Monaco (4-1). Joventut ma bilans 3-2, a Nanterre’92, z którym Unicaja przegrała dwa razy, 2-3.

Rozgrywający reprezentacji Polski koszykarzy, naturalizowany Amerykanin A.J. Slaughter poprowadził Herbalife Gran Canaria do wyjazdowego zwycięstwa nad zespołem Mornar Bar 85:81 w meczu 5. kolejki fazy Top 16 Pucharu Europy. W 33 minuty zdobył 22 punkty.

Miał także cztery asysty, trzy zbiórki, trzy przechwyty i stratę. Trafił sześć z 11 rzutów za dwa punkty, dwa z pięciu zza linii 6,75 m oraz cztery z pięciu wolnych. To wszystko złożyło się na najwyższy w zespole wskaźnik efektywności – 23 (identyczny miał Javier Beiran). Inny kadrowicz 20-letni Aleksander Balcerowski grał 13 minut i uzyskał dla hiszpańskiej ekipy sześć punktów (2/4 za dwa i 2/2 z wolnych), miał trzy zbiórki, dwie asysty i dwie straty.

Drugą połowę hiszpański klub wygrał 47:33. Jednym z arbitrów był Jakub Zamojski z Wrocławia.  Było to drugie zwycięstwo Herbalife w grupie H, w której występuje także MoraBanc Andora (2-2) z Tomaszem Gielo. Zespół Polaka zmierzy się w środę w Kazaniu z liderem Uniksem (4-0). Do ćwierćfinałów awans wywalczą po dwie najlepsze drużyny z czterech grup.