Strona Główna > Aktualności > Daniel Gołębiowski: Musimy utrzymać intensywność w grze

Daniel Gołębiowski: Musimy utrzymać intensywność w grze

W ostatnim spotkaniu Energa Basket Ligi koszykarze GTK Gliwice wywalczyli cenne punkty. Dzięki temu cały czas pozostają w walce o prawo gry w fazie play-off. Na początku mecz w Lublinie też nie układał się po ich myśli. – Wzięliśmy się w garść. W szatni powiedzieliśmy sobie kilka gorzkich słów – przyznał Daniel Gołębiowski, a jego drużyna finalnie pokonała Start 75:70.

W ostatnim czasie gliwicka drużyna przegrała z ostrowianami i koszykarzami ze Starogardu Gdańskiego, co ich mocno odsunęło od miejsc premiowanych grą w play-off. Po pierwszej połowie meczu w Lublinie GTK również przegrywał. Przerwa i to, co zadziało się w jej trakcie, sprawiły, że sytuacja się zmieniła, a gliwiczanie wywalczyli bardzo ważne punkty do ligowej tabeli.

Wróciliśmy z dalekiej podróży. Wiedzieliśmy, że Start się nie podda i nawet jeśli słabo zaczęli mecz, to będą walczyć od końca. Pokazali to w drugiej kwarcie, do połowy przegrywaliśmy dziewięcioma lub dziesięcioma punktami. Wzięliśmy się w garść. W szatni powiedzieliśmy sobie kilka gorzkich słów. Założeniem było poprawić zbiórki. Wydaje mi się, że to było kluczowe dla meczu. Walka i zaangażowanie w obronie. Mimo że rzuty nie wpadały, szliśmy na deskę, atakowaliśmy i zbieraliśmy te tzw. piłki niczyje – przyznał po meczu Daniel Gołębiowski, który w tym spotkaniu zdobył 13 punktów.

Ogromną bolączką GTK w tym starciu były rzuty za trzy punkty. Przy 25 oddanych rzutach, po jednej celnej próbie zaliczyli tylko Gogues, Szymański i Varando. – Jeśli rzuty z otwartych pozycji nie wpadają, to trzeba dać zespołowi coś ekstra, zaangażowanie w obronie, zbiórki, atakowanie przeciwnika, wymuszanie fauli. Nie zawsze te rzuty będą wpadać mimo że mamy świetnych strzelców – powiedział Gołębiowski.

W najbliższych starciach gliwiccy koszykarze zmierzą się m.in. z Treflem Sopot, Śląskiem Wrocław i HydroTruckiem Radom. Dwie pierwsze drużyny w tabeli EBL plasują się wyżej od GTK. Co będzie więc kluczowe w tych pojedynkach? – Musimy utrzymać intensywność w grze. Jeśli to mamy i jest press na piłkę, otwierają nam się możliwości w ataku i każdemu jest łatwiej. Musimy być skupieni na swoich założeniach, na sobie i czytać graczy przeciwnika, bo to oni grają, a nie zagrywki – zakończył niski skrzydłowy drużyny z Gliwic.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl