Strona Główna > Aktualności > EBLK: CCC Polkowice dużo lepsze w derbach Dolnego Śląska

EBLK: CCC Polkowice dużo lepsze w derbach Dolnego Śląska

CCC Polkowice wyraźnie pokonało wrocławską Ślęzę w derbach Donego Śląska i wciąż obok VBW Arki Gdynia pozostaje niepokonanym zespołem w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet. Polkowiczanki po pierwszej połowie meczu miały już 16 punktów przewagi nad rywalkami, po przerwie jeszcze powiększyły tę przewagę i rozgromiły Ślęzę różnicą 38 punktów, w czym duża zasługa Aaryn Ellenberg-Wiley (20 pkt.) oraz Kamile Nacickaite (18 pkt.).

Drużyny rywalizowały o punkty oraz prymat na Dolnym Śląsku. Przez meczem Arkadiusz Rusin chciał aby jego drużyna zagrała dość „brudny” mecz, gdyż tylko tak Ślęza mogłaby nawiązać walkę. Niestety CCC od samego początku dyktowało warunki, co było także widoczne po zmianie stron.

Już w pierwszych minutach koszarki CCC wyszły na prowadzenie, kończąc pierwszą partię 18:11. W dalszych akcjach gospodynie zwiększały przewagę i kontrolowały sytuację na parkiecie. Po 20 minutach derbów CCC Polkowice prowadziło ze Ślęzą 46:30.

Po przerwie podopieczne trenera Arkadiusza Rusina próbowały odwrócić losy spotkania, a co najważniejsze odrobić straty. Gdy po koniec trzeciej kwarty zza linii 6,75 trafiła najpierw Kamile Nacickaite, a następnie Ellenberg-Wiley, przewaga wynosiła już 32 punkty (73:41). W ostatniej kwarcie nic się nie zmieniło, gdyż… nie mogło. Zespół duetu trenerskiego Karol Kowalewski – Wojciech Eliasz Radzikowski, odniósł tym samym ósmą z rzędu wygraną w tegorocznym sezonie i ma taki sam bilans jak gdyńska VBW Arka. CCC potwierdziło dominację w tym spotkaniu i wysoko wygrało 89:51. W szeregach polkowiczanek najwięcej punktów (20) zdobyła Aaryn Ellenberg-Wiley, wśród wrocławianek Sug Sutton (16).

20 punktów, 9 asyst oraz 6 zbiórek było w dniu dzisiejszym dziełem Aaryn Ellenberg-Wiley, a o dwa „oczka” mniej rzuciła grająca dopiero swój drugi mecz na parkietach EBLK Kamile Nacickaite. CCC aż 22 punkty zdobyło po stratach rywalek, przy 9 takich punkach rywalek. Dodatkowo „bronią” były także rzuty zza linii 6,75 – 11:3.

CCC Polkowice – Ślęza Wrocław 89:51
(18:11, 28:19, 27:11, 16:10)

CCC: Ellenberg-Wiley (20), Stanković (13), Gajda, Gertchen (12), Hampton (13) oraz Nacickaite (18), Siemienias (5), Grabska, Tomaszewicz i Telenga (8)
Ślęza: Sutton (16), Dobrowolska (2), Jakubik (6), Jones (8), Dudasova (10) oraz Jasińska, Tyszkiewicz (3), Dedić (4), Puter i Poleszak (2)