Strona Główna > Aktualności > EBLK: Fenomenalny pościg i wygrana bydgoszczanek

EBLK: Fenomenalny pościg i wygrana bydgoszczanek

W dwóch pierwszych kwartach starcia w Bydgoszczy koszykarki Ślęzy wypracowały piętnastopunktową przewagę, którą utrzymywały do końca trzeciej części meczu. W ostatniej mocno do pracy wzięła się ekipa gospodarzy, która nie dała dojść rywalkom do głosu i odwróciła losy spotkania.

Wynik w niedzielnym spotkaniu otworzyła trójką Dobrowolska. Na początku starcia bydgoszczanki starały się trzymać blisko, w czym pomagała skuteczna Evans. W pierwszych pięciu minutach meczu drużyny nie oddawały zbyt wielu rzutów. Przyjezdne zaktywizowały się w kolejnych chwilach i po skutecznych lay-upach Jones, Dudasovej i Sutton prowadziły 15:6. Bydgoszczanki zupełnie nie radziły sobie z rywalkami, same rzadko kiedy dochodziły do okazji rzutowych. Dudasova grała bardzo skutecznie i po serii jej punktów było już 20:6. Wtedy do głosu doszły miejscowe, a akcje Jeffery zmniejszyły dystans do 14:20.

Kontra Jakubiuk na początku drugiej kwarty zwiększyła przewagę zespołu gości do 24:14. Niewykorzystane szanse bydgoszczanek mściły się na nich, a kolejne udane akcje Ślęzy pozwoliły jej prowadzić 31:16. Dłuższy okres bez punktów po bydgoskiej stronie przerwała trójką Międzik, ale to było za mało. Złe podania, niecelne próby za trzy i kolejne udane rzuty przeciwniczek tylko zwiększały dystans na korzyść wrocławianek (41:21). To one wygrały tę kwartę bardzo pewnie.

Po dłuższej chwili oddechu drużyny wróciły do gry i dłuższy czas skutecznie blokowały się nawzajem w zdobywaniu kolejnych punktów. Okres nieudanych zagrań zakończyła rzutem osobistym Sutton. Obie ekipy postawiły na ofensywę, zaczęły trafiać i notowały kolejne punkty. Po akcji z obejścia Stankiewicz drużyny dzieliło dziesięć punktów (41:51). Miejscowe miały swój moment w tej części meczu, ale końcówkę oddały rywalkom, choć kwartę zamknęły skuteczną obroną.

Pierwszy celny rzut w ostatniej odsłonie oddała Jones, a następnie gra ekipy gości stanęła. Choć na początku bydgoszczanki nie trafiały za często, to jednak Jeffery próbą za trzy dała im sygnał do gry. KS Basket 25 przegrywał wtedy 46:60. Mnożące się błędy i niedokładności po stronie gości bardzo szybko znalazły odzwierciedlenie w wyniku, bowiem Jeffery i Ervin skutecznie odrabiały straty (56:60). Brylowała głównie ta pierwsza i to jej trójki mocno dały się we znaki rywalkom, a miejscowe wyszły na prowadzenie 64:63. Od razu przewagę zwiększyła Mcbride. Ślęza nie składała broni, ale nie grała już z taką werwą jak wcześniej. Akcja z dwutaktu Jones pozwoliła wrocławiankom wrócić jeszcze na czoło (67:66), zapowiadając też emocjonującą końcówkę. Ta taka była, choć ostatnie słowo należało do Jeffery, która ustaliła wynik spotkania.

KS Basket 25 Bydgoszcz – 1KS Ślęza Wrocław 73:71
(14:20, 14:23, 15:15 30:13)

KS Basket: Jeffery (31), Międzik (3), Szajtauer (2), Michałek, Evans (15) oraz Stankiewicz (4), Faleńczyk, McBride (10) i Ervin (8)
Ślęza: Sutton (18), Dobrowolska (5), Jakubiuk (6), Jones (17), Dudasova (17) oraz Dedić (6), Puterr (4) i Poleszak