Strona Główna > Aktualności > EBLK: Bydgoszcz i Toruń zgodnie wygrały

EBLK: Bydgoszcz i Toruń zgodnie wygrały

Energa Toruń pokonała we własnej hali CTL Zagłębie Sosnowiec, a niespodzianki nie było w meczu Ślęzy Wrocław z wicemistrzem Polski, gdzie górą była drużyna z Bydgoszczy.

W bardzo ofensywnym meczu w Toruniu, CTL Zagłębie po pierwszej połowie miało wszystko aby wrócić do Sosnowca z kolejnymi dwoma „oczkami” w tabeli. Zespół trenera Adama Kubaszczyka, prowadziła (51:41), a aż 27 punktów miała na swoim koncie już Sydney Wallace. Po zmianie stron, zmieniło się wszystko. Powoli rytm łapała Energa, która za sprawą trafień Magdaleny Ziętary, Kirby Burkholder oraz Briahanny Jackson punkt po punkcie niwelowała straty i… w 29 minucie doprowadziła do remisu po 63.

Remis był także po 30 minutach gry – po 65, a o wszystkim zadecydowało kolejne 10 minut. W nich seria 10:0 gospodyń, dała wystarczającą przewagę do zwycięstwa. Przyjezdne próbowały jeszcze wrócić do gry, jednak zawodzić zaczęła skuteczność u Wallace. Tym samym po sensacyjnej wygranej nad Ślęzą Wrocław, w Toruniu poległo również Zagłębie. Duża w tym zasługa wspomnianej Jackson (29 punktów) oraz Burkholder (22 punkty). Torunianki aż 24 „oczka” zdobyły po stratach rywalek, przy zaledwie 5 punktach koszykarek z Sosnowca. W zespole z południa Polski nie wystapiła jedna z liderek – Jessica January.

Energa Toruń – CTL Zagłębie Sosnowiec 90:83
(23:29, 18:22, 24:14, 25:18)

Energa: Jackson (29), Burkholder (22), Sagerer (13), Tłumak (9), Ziętara (7), Podkańska (4), Wieczyńska (2), Grzenkowicz (2), Pszczolarska (2)
Zagłębie: Wallace (36), Vucković (15), Jasnowska (8), Jasiulewicz (8), Czyżewska (7), Toure (4), Wojtala (3), Stasiuk (2)

Zupełnie inny przebieg niż pierwsze spotkanie w Bydgoszczy, miało spotkanie rewanżowe pomiędzy Ślęzą a wicemistrzem z Bydgoszczy. KS Basket 25 od samego początku miał przewagę, która po 20 minutach gry dawała co prawda zaledwie czteropunktowe prowadzenie (37:33). Po zmianie stron jednak przyjezdne głównie za sprawą byłej zawodniczki Ślęzy – Cierry Burdick punkt po punkcie powiększały prowadzenie, by przed ostatnią kwartą mieć 13 „oczek” przewagi (65:53). W ostatniej kwarcie punkty dorzuciła również ex-zawodniczka Ślęzy Janis Boonstra, co dało brak nerwowej końcówki w przeciwieństwie do meczu z pierwszej rundy i wygraną numer 11 w obecnym sezonie. Dobrze wypadła także Shante Evans, od której to z każdym kolejnym meczem będzie zależało bardzo dużo. W drużynie z Dolnego Śląska 25 punktów, 7 zbiórek oraz 7 asyst zapisała na swoim koncie Alesia Sutton.

Ślęza Wrocław – Basket 25 Bydgoszcz 71:82
(12:10, 21:27, 19:28, 19:17)

Ślęza: Sutton (25), Jones (18), Jakubiuk (14), Dedić (6), Dobrowolska (4), Tyszkiewicz (2), Poleszak (2)
Basket: Burdick (18), Evans (17), McBride (11), Stankiewicz (11), Ndiba (11), Międzik (5), Faleńczyk (5), Michałek (4)