Strona Główna > Aktualności > AZS AJP Gorzów Wielkopolski mistrzem Polski juniorek

AZS AJP Gorzów Wielkopolski mistrzem Polski juniorek

Drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego okazała się najlepsza w sezonie 2019/2020 w rozgrywkach do lat 18 kobiet. W finale mistrzostw Polski Enea AZS AJP pokonała Enea AZS Szkoła Gortata Poznań 54:49, wypracowując ogromną przewagę w polu trzech sekund. Trzecie miejsce dla Energa MG 13 Politechnika Gdańska. MVP turnieju finałowego została wybrana Joanna Kobylińska.

Niedzielne spotkania turnieju finałowego o mistrzostwo Polski koszykarek do lat 18 rozpoczęły się od meczu o 7. miejsce, w którym zespół z Aleksandrowa Łódzkiego zmierzył się z SKS 12 Warszawa. Od począku do końca na prowadzeniu były podopieczne trenera Piotra Rozwadowskiego, które wygrały to spotkanie różnicą 26 punktów. Najskuteczniejszą zawodniczką UKS Basekt SMS była Zuzanna Rudenko, która zdobyła w tym spotkaniu 21 punktów.

W meczu o 5. miejsce spotkały suę MUKS Poznań i Basket 25 Bydgoszcz. Po niezłej pierwszej kwarcie poznanianki prowadził dwoma punktami, potem jednak inicjatywę przejęły ich rywalki. Basket 25 powiększał swoją przewagę i ostatecznie wygrał wysoko 90:73, zdobywając piąte miejsce w Polsce. Świetny mecz zaliczyłą Wiktoria Sobiech, która zdobyłą aż 40 punktów, mając 9 zbiórek i 6 asyst (EVAL 46)

Mecz o brązowy medal to pojedynek obrońcy tytułu, GTK Arki Gdynia i Politechniki Gdańskiej. Spotkanie przyniosło sporo emocji, gdyż gdańszczanki do przerwy przegrywały różnicą 8 pkt. Czwartą kwartę wygrały jednak 25:10 i przyklepały medal. Na najniższy stopień podium zespół Politechniki poprowadziła Dominika Ullman, zdobywczyni 22 pkt. Tyle samo, ale przy znacznie lepszej skuteczności rzutowej zdobyła Magdalena Szymkiewicz z Arki, ale nie otrzymała wystarczającego wsparcia.

Ciekawie zapowiadał się mecz o mistrzostwo Polski pomiędzy AZS AJP Gorzów Wielkopolski a AZS-em Poznań. Po pierwszej, wyrównanej kwarcie był remis, w drugiej to poznanianki wyszły na czteropunktową przewagę i prowadziły do przerwy. W trzeciej kwarcie gorzowianki odrobiły straty i po 30 minutach gry prowadziły nieznacznie 37:36. O tytule mistrzowskim zdecydowała ostatnia część meczu – AZS AJP wygrał ostatecznie 54:49 i sięgnął po tytuł mistrza Polski koszykarek do lat 18. AZS Poznań musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Nagrodę dla MVP turnieju odebrała Joanna Kobylińska z AZS-u AJP Gorzów Wlkp. Do pierwszej piątki turnieju zostały wybrane Alicja Rogozińska, Aleksandra Kuczyńska, Konstancja Banucha, Magda Szymkiewicz i Weronika Piechowiak. Najwięcej zbiórek w turnieju miała Kamila Borkowska, najskuteczniejsza w rzutach za trzy punkty była Roksana Sobiech, a najlepszym strzelcem mistrzostw Polski juniorek została wybrana Wiktoria Sobiech.