Strona Główna > Aktualności > AZS AGH Kraków nadal bez porażki w II lidze mężczyzn

AZS AGH Kraków nadal bez porażki w II lidze mężczyzn

Mecz za meczem w 2 Lidze Mężczyzn wygrywa AZS AGH Kraków. Zespół Wojciecha Bychawskiego zanotował 14. wygraną z rzędu, pokonując na wyjeździe MKKS Rybnik 115:73. To nie było jedyne spotkanie 15. serii spotkań, w którym atak górował nad obroną.  Aż 118 punktów rzucili koszykarze Tura Bielsk Podlaski, którzy na własnym parkiecie pokonali KS Kutno. O trzy punkty mniej uzyskał w Żyrardowie AZS UJK Kielce.

Rywalizacja o pierwsze miejsce w grupie C rozstrzygnie się najprawdopodobniej pomiędzy AZS AGH (bilans 14-0) oraz BS Polonia Bytom (13-1). Oba zespoły w 15. serii spotkań kolejny raz pewnie wygrały swoje mecze. Zespół z Grodu Kraka zwyciężył w Rybniku, większość kwart wygrywając różnicą przynajmniej 12 punktów.

Goście wymusili aż 34 straty rywali, trafiając 49 z 81 rzutów z gry. Kolejny raz najlepszym punktującym krakowian był Bartosz Wróbel – 29 punktów. Aktywny w każdej części boiska był doświadczony Paweł Zmarlak (17 pkt, 6 zbiórek, 4 asysty oraz 5 przechwytów). W AZS AGH zadebiutował Michał Szwedo, który sezon zaczynał w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn w drużynie Miasta Szkła Krosno (12 pkt i 2 zbiórki w 13 minut).

BS Polonia na wyjeździe pokonała mający jeszcze cień szansy na pierwszą czwórkę Daas BH Bielsko-Biała. Mecz był wyrównany do czwartej kwarty, którą zespół Mariusza Bacika wygrał 25:8. Ósme double-double w sezonie Marcina Salamonika (19 pkt, 11 zbiórek i 5 asyst). 20 punktów dla BS Polonii uzyskał Wojciech Leszczyński. Po 16 punktów dla Daas BH rzucili Dawid Józefowski oraz Grzegorz Szybowicz.