Strona Główna > Aktualności > Anwil Włocławek najlepszy w turnieju Kasztelan Basketball Cup 2020

Anwil Włocławek najlepszy w turnieju Kasztelan Basketball Cup 2020

Anwil Włocławek pokonał Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. w niedzielnym meczu Kasztelan Basketball Cup 2020 i zapewnił sobie zwycięstwo w trzydniowym turnieju rozgrywanym w swojej hali. Do wygranej zespół prowadzony od tego sezonu przez Dejana Mihevca poprowadził Deishuan Booker.

Niedzielny mecz Anwilu ze Stalą w Hali Mistrzów decydował o zwycięstwie w trzydniowym turnieju przedsezonowym, który rozgrywany jest we Włocławku od wielu lat. Wcześniej — w piątek i sobotę — oba zespoły zwyciężyły z trzecim uczestnikiem zawodów — Kingiem Wilki Morskie Szczecin.

W niedzielę gospodarze piąty bieg włączyli w drugiej połowie. Z dobrej strony pokazał się amerykański nabytek włocławian Deishuan Booker, który rzucił 18 punktów. 23-latek może być poważnym wzmocnieniem „Rottweilerów” w nowym sezonie. Solidne zawody zaliczyli także Krzysztof Sulima (16 pkt i 8 zb.), Walerij Lichodiej (10 pkt) i bardzo młody Wojciech Tomaszewski (10 oczek).

Dobrze wyglądało prowadzenie gry gospodarzy przez syna włocławskiej legendy — Andrzeja Pluty — Andrzeja Plutę juniora. Anwil pod wodzą Mihevca, znanego w Polsce z prowadzenia Polskiego Cukru Toruń, ma grać agresywnie w defensywie, mocno fizycznie, a także stwarzać jak najwięcej szans na ponowienie akcji. W meczu, który decydował o zwycięstwie w Kasztelan Basketball Cup włocławianie w ostatnich minutach meczu pokazali, że dysponują na ten moment większym potencjałem od Stali, w której wyróżnił się doskonale znany polskim kibicom James Florence (16 pkt), ale ławka zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego okazała się nieco za krótka.

Z meczów przedsezonowych trudno wyciągać wiele wniosków, ale koszykarze obu klubów nie prezentowali wakacyjnej formy i widać, że w zawodnikach jest wielka chęć do tego, żeby po miesiącach problemów spowodowanych koronawirusem powrócić do rywalizacji. Ostatecznie Anwil pokonał Stal 84:69.

Podczas Kasztelan Basketball Cup 2020 w hali Anwilu na trybunach zasiedli kibice. Zdarzyło się to po raz pierwszy w ekstraklasie od połowy marca i przerwania rozgrywek EBL. Wcześniej przygotowany protokół medyczny związany z epidemią koronawirusa zakładał, że hala może być wypełniona jednak tylko w połowie. Głód koszykówki na najwyższym poziomie we Włocławku jest tak wielki, że w niedzielę w Hali Mistrzów kibice szczelnie zasiedli… na co drugim krzesełku.

Anwil Włocławek – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 84:69
(19:23, 16:17, 24:16, 25:13)

Anwil: Booker (18), Sulima (16), Lichodiej (10), Tomaszewski (10), Mielczarek (9), Zamojski (8), Bogucki (7), A. Pluta (6), M. Pluta i Radić
Stal: Florence (16), Smith (12), Green (11), Sobin (10), Ryżek (8), Garbacz (8), Dymała (4), Pławucki, Nawrot i Rykowski

źródło: interia.pl