Strona Główna > Aktualności > Anwil Basket Cup: Druga wygrana lublinian, gościnny Anwil

Anwil Basket Cup: Druga wygrana lublinian, gościnny Anwil

Start Lublin pokonał Anwil Włocławek 79:70 w ostatnim meczu Anwil Basketball Cup – turnieju towarzyskiego przed sezonem 2020/21 Energa Basket Ligi. Była to druga wygrana w turnieju lublinian, Anwil swoje dwa mecze przegrał.

Start świetnie rozpoczął to spotkanie – po wsadzie Romana Szymańskiego prowadził 9:2. Gospodarze starali się być blisko, ale Sherron Dorsey-Walker sprawiał, że rywale uciekali nawet na 10 punktów. Po 10 minutach zespół trenera Davida Dedka prowadził 23:15. Dwie akcje z rzędy Garlona Greene’a sprawiły, że w drugiej kwarcie Anwil doprowadził do wyrównania. To nie zrobiło wrażenia na zespole z Lublina. W końcówce tej części spotkania goście zanotowali serię 12:0 i po trafieniu Mateusza Dziemby wygrywali 46:33 na koniec pierwszej połowy.

Na początku trzeciej kwarty zespół trenera Dejana Mihevca zanotował małą serię 8:0, dzięki czemu “postraszył” rywali. Start wrócił do zespołowej gry, a dzięki wsadom Szymańskiego utrzymywał przewagę. Sytuację starali się zmieniać Ivica Radić oraz Deishuan Booker, ale po zagraniu Lestera Medforda po 30 minutach było 61:56. W czwartej części meczu włocławianie walczyli o zwycięstwo, a dzięki Radiciowi i Bookerowi rzeczywiście byli blisko przeciwników. W samej końcówce kluczowe rzuty z dystansu trafili jednak Dorsey-Walker oraz Medford i to Start cieszył się ze zwycięstwa 79:70.

Anwil Włocławek – Start Lublin 70:79
(15:23, 18:23, 23:15, 14:18)

Anwil: Booker (22), Radić (13), Green (9), Sulima (8), Mielczarek (8), Zamojski (4), Moore (3), Lichodiej (3) i Bogucki
Start: Dorsey-Walker (16), Moore (16), Szymański (10), Laksa (9), Jeszke (9), Dziemba (6), Medford (5), Gospodarek (5), Borowski (2), Pelczar (1) i Pszczoła