Strona Główna > Aktualności > Agata Dobrowolska: Końcówki zdecydowanie nam nie służą w tym sezonie

Agata Dobrowolska: Końcówki zdecydowanie nam nie służą w tym sezonie

Ślęza Wrocław w tym sezonie walczy, nie o bycie w czubie tabeli, lecz o coraz bardziej oddalającą się fazę play–off. Tak ciężka sytuacja byłego mistrza Polski, wzięła się głównie z trwającej od października do stycznia serii ośmiu porażek.

Początek obecnego sezonu był jednak dobry, gdyż trzy wygrane z rzędu pozwoliły obrać właściwy kurs. Można się jednak przyczepić, iż szczególnie dwie z nich zostały odniesione z dosyć słabymi przeciwnikami – Energą Toruń (84:59) oraz GTK Gdynią (79:57). Trzecie zwycięstwo po walce przyszło z Enea AZS Poznań, gdzie 47 z 86 punktów całego zespołu zdobył duet Alesia Sutton&Stephanie Jones. Amerykanki były także liderkami w kolejnych przegranych meczach, rzucając w każdym z nich blisko połowę punktów swojej drużyny.

W serii ośmiu kolejnych porażek, drużyna z Wrocławia nie grała źle i śmiało można powiedzieć, że brakowało szczęścia. Było tak choćby w meczach z CTL Zagłębiem Sosnowiec (76:79), DGT AZS Politechniką Gdańską (73:80) czy też w meczu z wicemistrzem Polski w Bydgoszczy (71:73) – gdzie zespół trenera Rusina jeszcze na początku ostatniej kwarty prowadził różnicą aż 17 „oczek”. Czy można w tych spotkaniach narzekać na grę w obronie, gdzie szczególnie w tym elemencie Arkadiusz Rusin zawsze stara się wydobyć z zespołu maksimum? – Nie do końca zgodzę się z tym stwierdzeniem, ponieważ w wielu meczach miałyśmy momenty gdzie całkowicie kontrolowałyśmy przeciwnika, co znaczy, że potrafimy i wtedy coś w nas pęka i następuje zwrot akcji – mówi Agata Dobrowolska.

Pod koniec roku z powodu zakażeń COVID-19 trzeba było zrobić przerwę, a po niej szykować się na spotkanie z bądź co bądź słabą drużyną z Torunia. Gdy wydawało się, że będzie to najlepszy meczu aby się przełamać… stało się zupełnie co innego. Ślęza sensacyjnie uległa Enerdze (63:68) i nie można było tego tłumaczyć brakiem jednej z liderek, jaką jest Alesia Sutton. Tak więc na przełamanie trzeba było poczekać jeszcze kilka dni, gdy w wyjazdowym meczu z GTK Gdynia zespół grający także bez Sutton zagrał bardzo dobrze. Znakomicie wypadła szczególnie Julia Tyszkiewicz, która rzuciła 26 punktów (w tym trafiła 8×3)!

Obecnie zespół z Dolnego Śląska ponownie notuje serię porażek i ponownie brakuje szczęścia. Najpierw po odrobieniu 13 – punktowej straty i doprowadzeniu do dogrywki, przytrafiła się porażka w Poznaniu… a następnie po walce do ostatnich sekund we własnej hali z CTL Zagłębiem Sosnowiec. – Zdarza się, że czasem mamy kiepski początek meczu, ale zwykle nawiązujemy walkę z przeciwnikiem. Jednak końcówki zdecydowanie nam nie służą w tym sezonie.

Jednak to co wydarzyło się w ostatniej kolejce z DGT AZS Politechniką Gdańską, mogło załamać nawet najwierniejszego kibica zespołu. Na cztery minuty i 20 sekund przed zakończeniem Ślęza prowadziła (64:53) i… przegrała. Jakby tego było mało, to 10 z ostatnich 15 punktów drużyny z Gdańska zdobyła jedna zawodniczka. – Był to świetny mecz w naszym wykonaniu przez bodajże 34 minuty… Po wielu naszych spotkaniach, które kończą się w taki sposób każdy zaczyna się zastanawiać. Pracujemy ciężko, zespół jest dość młody, może to brak doświadczenia, albo lidera ma tutaj kluczowe znaczenie? – dodaje.

Przed Ślęzą teraz derbowy sprawdzian z CCC Polkowice, jednak patrząc na obecną sytuację wydaje się mało prawdopodobne aby zakończył się on wygraną drużyny trenera Rusina. Dodatkowo zespół z Polkowic pokazał, że jest w tym sezonie bardzo groźny i zamierza liczyć się w walce o ligowe podium. – Zdecydowanie tak, CCC i VBW Arka to dwa najsilniejsze zespoły w naszej lidze. Pamiętamy mecz z pierwszej rundy, pozostaje nam wyciągnąć wnioski i przystąpić do meczu bez presji, a z myślą, że to świetna okazja żeby zmierzyć się z doskonałym przeciwnikiem. W naszej ciężkiej sytuacji każda/-y musi pamiętać, że fakt, że rozgrywamy mecze, liga trwa to przywilej i powinnyśmy cieszyć się z każdej chwili na boisku – kończy Agata Dobrowolska.

źródło: basketligakobiet.pl