Strona Główna > Aktualności > A.J. Slaughter coraz lepszy w lidze hiszpańskiej

A.J. Slaughter coraz lepszy w lidze hiszpańskiej

Reprezentant Polski A.J. Slaughter poprowadził Herbalife Gran Canaria do wyjazdowego zwycięstwa nad zespołem Acunsa GBC San Sebastian 79:65 w 15. kolejce hiszpańskiej ligi koszykarzy. Naturalizowany Amerykanin zdobył 12 punktów, miał osiem asyst oraz cztery zbiórki.

Wracający do formy po kłopotach zdrowotnych rozgrywający przebywał na parkiecie 27 minut. Trafił dwa z trzech rzutów za dwa punkty i tyleż wolnych oraz dwa z pięciu rzutów zza linii 6,75 m.

Jego kolega z Gran Canaria, inny kadrowicz Aleksander Balcerowski, zdobył dwa punkty i miał jedną zbiórkę. Najwięcej punktów dla Herbalife uzyskał Amerykanin Stan Okoye – 14, a znany z polskich parkietów Serb Oliver Stević (Śląsk Wrocław, Anwil Włocławek, Zastal Zielona Góra) dodał 12.

Slaughter rozegrał dopiero trzeci mecze w barwach klubu z Wysp Kanaryjskich. Powodem kilkumiesięcznej przerwy były problemy kardiologiczne. Była to czwarta wygrana Herbalife w sezonie (4-10). Większość meczów w tej kolejce odbędzie się w niedzielę.